Człowiek u progu trzeciego tysiąclecia. Tom 4 Zagrożenia i wyzwania

Polecamy i prezentujemy kolejny tom „Człowieka u progu trzeciego tysiąclecia. Zagrożenia i wyzwania” powstały na bazie czwartej już Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej zorganizowanej  przez Elbląską Uczelnię Humanistyczno-Ekonomiczną.

W prezentowanym tomie można przeczytać liczne dyskusje i komentarze do zamieszczonych referatów naukowych w których autorzy zmierzają do pogłębienia świadomości społecznej w odniesieniu do autentycznych wartości związanych z jakością ludzkiego życia. Są to prace o charakterze teoretycznym i empirycznym dotyczące bezpośrednio lub pośrednio problematyki zagrożeń i wyzwań związanych z życiem współczesnego  człowieka.  W czwartym już tomie serii, wybrane problemy zdrowia i pracy w kontekście zagrożeń i wyzwań, jakie stwarza świat, pokazano, że nie jest to praca systematyzująca wiedzę na temat zagrożeń i wyzwań. Jest to praca pokazująca jak szeroka jest perspektywa dyskusji w obszarze związanym z jakością życia człowieka będącego w równych fazach rozwoju, a zarazem uwikłanego w trudny do ogarnięcia kontekst biologiczny, historyczny, kulturowy, ekonomiczny i społeczno-psychologiczny.

Elbląska Uczelnia, wydając kolejny tom pokonferencyjny, chce dołożyć „swoją cegiełkę” do tak koniecznej dzisiaj dyskusji przedstawicieli różnych dyscyplin nauki, która ma wskazywać na to, co sprzyja, a co zagraża rozwojowi człowieka na początku zarówno nowego stulecia, jak i tysiąclecia.

Przesłaniem wydawanych tomów pokonferencyjnych jest myśl, że każda refleksja naukowa nad burzeniem barier ograniczających człowiekowi dążenie do dobra, mądrości, piękna i miłości prowadzi do humanizacji naszego życia, a zatem do bezpiecznego trwania i refleksyjnego, twórczego rozwoju. Globalny kryzys ekonomiczny mający niepodważalny wpływ na jakość naszego życia i stwarzający zagrożenia dla realizacji wyższych wartości uzasadnia konieczność integracji wysiłków ludzi nauki, aby przypominać nam wszystkim, że groźba alienacji człowieka od swojej natury jest ciągle aktualna, tak jak aktualne są treści trzech poprzednich i niniejszego tomu Człowieka u progu trzeciego tysiąclecia.

Informacje dodatkowe o Człowiek u progu trzeciego tysiąclecia. Tom 4 Zagrożenia i wyzwania:

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: 2011-10-27
Kategoria: Edukacyjne
ISBN: 978-83-7308-735-4.

Kup książkę Człowiek u progu trzeciego tysiąclecia. Tom 4 Zagrożenia i wyzwania

Człowiek u progu trzeciego tysiąclecia. Tom 4 Zagrożenia i wyzwania - opinie o książce

Człowiek u progu trzeciego tysiąclecia. TOM 3. Zagrożenia i wyzwania
Mieczysław Plopa (red. nauk.)0
Okładka ksiązki - Człowiek u progu trzeciego tysiąclecia. TOM 3. Zagrożenia i wyzwania

Wprowadzenie Przełom drugiego i trzeciego tysiąclecia wyzwala szczególnie refleksję nad różnymi obszarami życia człowieka, jego jakością...