Czy jesteśmy sami we Wszechświecie?

Życie. Co nazywamy tym słowem? Czy możemy, czy wolno nam je zdefiniować na podstawie jedynego przykładu, jaki znamy, tutaj- na Ziemi? Czy życie może przybrać odmienne formy? Czy rozwój życia koniecznie prowadzi do pojaiwnia się świadomości? W jaki sposób najnowsze odkrycia astrofizyki i biologii zmodyfikują naszą wizję oraz pojmowanie świata i nas samych? Na te i inne pytania próbują odpowiedzieć uczestnicy prezentowanych rozmów. Dopiero od niedawna wiemy, że w naszej Galktyce istnieją inne układy słoneczne. Odkryto już ponad trzydzieści nowych planet i wciąż zaskakują nas kolejne niespodzianki. Dlatego właśnie hipoteza dotycząca życia oraz inteligencji pozaziemskich stała się przedmiotem szczególnego zainteresowania i troski współczesnych astronomów. Rozmowy z astrofizykami o międzynarodowej renomie- wielkimi świadkami kosmosu- które przeprowadzili Catherine David, Frederic Lenoir i Jean- Philippe de Tonnac, w oryginalny i pasjonujący sposób podejmują odwieczne pytanie o pojawienie się życia oraz o rolę i miejsce człowieka we wszechświecie.

Informacje dodatkowe o Czy jesteśmy sami we Wszechświecie?:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2002 (data przybliżona)
Kategoria: Edukacyjne
ISBN: 8372981914
Tytuł oryginału: Sommes-nous seuls dans l
Język oryginału: francuski
Tłumaczenie: Zbigniew Domański

Tagi: #wszechświat #atronomia #astrofizyka

Kup książkę Czy jesteśmy sami we Wszechświecie?

Czy jesteśmy sami we Wszechświecie? - opinie o książce

Świetna pozycja nie tylko dla astronomów - w bardzo przystępny sposób wyjaśnione są zagadnienia, nad którymi pracują sztaby naukowców w różnych obszarach i na różnych szerokościach geograficznych :)