Czystopis

Tom 2 cyklu Poprawianie błędów

Kirył Maksimow, do niedawna menadżer w firmie komputerowej, a potem funkcyjny-celnik, otwierający wrota i pilnujący przejścia między światami, obecnie jest wyjętym spod prawa uciekinierem.

Po utracie ukochanej kobiety, starciu z akuszerką i pokonaniu kuratora Ziemi Kirył odzyskuje utraconą tożsamość w świecie "zwykłych" ludzi. Nie wraca jednak do swojej rzeczywistości, lecz wyrusza w podróż, postanawiając dowiedzieć się, dlaczego ludzie zostają funkcyjnymi, skąd się biorą różnice między licznymi światami i kto tak naprawdę za tym wszystkim stoi? Dlatego jedzie do znajomej celniczki Wasylisy na Ukrainę - żeby porozmawiać, poradzić się, krótko mówiąc: żeby zrobić pierwszy krok na długiej drodze docierania do prawdy. Jednakże już w pociągu Kirył orientuje się, że funkcyjni wcale o nim nie zapomnieli i nie mają zamiaru zostawić go w spokoju. Oni jedynie czekali na odpowiedni moment...

Informacje dodatkowe o Czystopis:

Druga-ostatnia część wciągającej historii Kiryła. Polecam
Avatar użytkownika - Geronimo26
Geronimo26
Przeczytane:2013-03-07, Ocena: 5, Przeczytałem, "Wyzwanie - fantastyka",
Kontynuacja "Brudnopisu" jest bardzo solidną powieścią fantasy, która z pewnością zachwyci każdego fana gatunku i poprzedniej części. Oczywiście jak to często bywa z kontynuacjami, nie jest aż tak genialna i zachwycająca jak pierwsza część cyklu choć i tak zasługuje na duże słowa uznania. O tym, iż jest odrobinę "mniej udana" niż "Brudnopis" decyduje jedynie ten fakt, iż brakuje w niej takiego zaskoczenia pierwszymi stronami książki, jakie miało miejsce w przypadku pierwszej części, co jest rzeczą zresztą zrozumiałą, gdyż w "Czystopisie" następuje kontynuacja ogółu fabuły z poprzedniego tomu. Dużym plusem jest tutaj natomiast zakończenie książki, które nie banalne i nie przewidywalne. "Czystopis" to powrót do wątków rozpoczętych w "Brudnopisie" i choćby z tego powodu warto sięgnąć po te książkę, a z pewnością nikt z czytelników nie będzie zawiedziony jej lekturą.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-01-20, 52 książki 2013,
Druga część 'Brudnopisu' trzyma poziom pierwszej. Szybka akcja nie pozwala jej odłożyć, a jak już się skończy czytać, to nie pozwala o sobie zapomnieć. Jak zresztą w przypadku innych książek Łukjanienki - przez kolejny tydzień będzie się myślało o jej treści, i przez jej pryzmat patrzyło na życie i świat dokoła.
Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2018-09-28, Ocena: 5, Przeczytałam, fantastyka, SF, 52 książki 2018,

Druga część po Brudnopisie. Tym razem Kirył poszukuje świata skąd się wzięli funkcyjni, a jednocześnie przed nimi ucieka. Pojawia się coraz więcej pytać, ale też i zagmatwanych odpowiedzi.

Avatar użytkownika - Slavek
Dzienny patrol
Siergiej Łukjanienko0
Okładka ksiązki - Dzienny patrol

Dodany: 06.07.2009
Autor: merowPodczas trudnej, wyczerpującej akcji wiedźma Alicja traci moc. Szef Dziennego Patrolu, były kochanek Alicji, wysyła ...

Калеки
Siergiej Łukjanienko0
Okładka ksiązki - Калеки

Trzecia część cyklu "Genom"....