Danse Macabre

Jak rozwijała się postać Wampira? Co łączy Stephena Kinga ze Sputnikiem? Czemu cenzorzy zainteresowali się amerykańskimi komiksami? Który film grozy jest najgorszy w historii? Na wszystkie te pytania - i wiele innych - odpowiada „Danse Macabre”. Autor bierze tym razem na warsztat swój ukochany gatunek, czyli oczywiście horror. Opowiada czytelnikom o horrorze literackim, filmowym, telewizyjnym, nawet radiowym, omawia ważne dzieła, motywy i postacie, a przy okazji przytacza sporo anegdot ze swego życia.

Rewelacyjna książka, napisana z pasją, zabawna, wciągająca niczym powieść, a jednocześnie dobre źródło wiedzy na temat horroru.

Informacje dodatkowe o Danse Macabre:

Kup książkę Danse Macabre

Danse Macabre - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2019-03-10,

Można powiedzieć, że to nie powieść tylko esej, który traktuje o horrorze wszelakiego rodzaju. Od powieści po komiksy, aż do słuchowisk radiowych.

King bawi się w psychologa i odpowiada co jest przyjemnego w strachu. Znajdziemy więc odpowiedź na pytanie, dlaczego lubimy się bać? Odpowiada również na to, co wymagamy od horroru i co musi spełnić, aby był dobry. Omawia głównie literaturę i kino grozy powstałe w latach 1950-1980. Wszystkie tezy z wyjaśnieniami są przeplatane krótkimi anegdotami i historiami autobiograficznymi z życia Kinga.

Całość napisana jest w prosty i lekki sposób, książka wciąga i nie pozwala się oderwać. Książka jest skierowana do osób, które szukają rozrywki na większym poziomie, z której można coś wynieść.

Avatar użytkownika - katooola
katooola
Przeczytane:2015-07-06, Ocena: 5, Przeczytałam,
Pieśń Susannah
Stephen King0
Okładka ksiązki -  Pieśń Susannah

Podczas bitwy z Wilkami Susannah Dean znika, porwana przez Mię - demona, który zawładnął jej ciałem. Przez portal czasowy trafia do Nowego Jorku...

Cmętarz zwieżąt
Stephen King0
Okładka ksiązki - Cmętarz zwieżąt

Na świecie istnieją dobre i złe miejsca. Nowy dom rodziny Creedów w Ludlow był niewątpliwie dobrym miejscem - przytulną, przyjazną wiejską przystanią...