Delphi 2007 dla WIN32 i bazy danych

Stwórz własne aplikacje dla systemu Windows

Jak pracować ze środowiskiem programistycznym Delphi? W jaki sposób tworzyć biblioteki DLL? Jak zaprojektować wydajną bazę danych? Jak tworzyć aplikacje operujące na bazach danych?

Wśród wszystkich środowisk programistycznych umożliwiających tworzenie aplikacji Delphi jest jednym z najbardziej znanych i popularnych. To narzędzie, obecne na rynku od ponad dwunastu lat, cieszy się zasłużonym uznaniem twórców oprogramowania -- dzięki sporym możliwościom, ogromnej bibliotece komponentów i czytelnej składni języka Object Pascal, będącego podstawą tego środowiska. Najnowsza wersja Delphi, oznaczona symbolem RAD Studio 2007, nie tylko umożliwia tworzenie "klasycznych" aplikacji dla Windows, opartych o Windows API, ale także udostępnia kontrolki platformy .NET.

Książka "Delphi 2007 dla WIN32 i bazy danych" to podręcznik opisujący zasady tworzenia aplikacji dla systemu Windows w najnowszej wersji Delphi. Przedstawia ona techniki tworzenia aplikacji bazodanowych w oparciu o mechanizmy Windows API i kontrolki VCL. Czytając ją, poznasz komponenty, jakie Delphi oferuje programiście, i dowiesz się, jak korzystać z nich we własnych aplikacjach. Opanujesz mechanizmy komunikacji z niemal wszystkimi systemami zarządzania bazami danych dostępnymi na rynku. Przeczytasz także o tworzeniu wersji instalacyjnych napisanych przez siebie aplikacji.

Interfejs użytkownika Delphi 2007 Komponenty dostępne w Delphi Przetwarzanie grafiki Korzystanie z komponentów VCL Aplikacje wielowątkowe Tworzenie bibliotek DLL Operacje na plikach Obsługa dokumentów XML Projektowanie bazy danych i struktury tabel Komunikacja z bazami danych Mechanizmy blokowania rekordów Tworzenie wersji instalacyjnych aplikacji

Wykorzystaj możliwości najnowszej wersji środowiska programistycznego, które zrewolucjonizowało proces tworzenia aplikacji!

Informacje dodatkowe o Delphi 2007 dla WIN32 i bazy danych:

Delphi 2007 dla WIN32 i bazy danych - opinie o książce

C++Builder 6 i bazy danych
Marian Wybrańczyk0
Okładka ksiązki - C++Builder 6 i bazy danych

Kompendium wiedzy dla programistów aplikacji bazodanowych w C++ Poznaj C++Builder 6 i dostępne w nim komponenty Stwórz model aplikacji w języku UML ...

Delphi 7 i bazy danych
Marian Wybrańczyk0
Okładka ksiązki - Delphi 7 i bazy danych

Borland Delphi to jedno z najpopularniejszych narzędzi służących do szybkiego tworzenia aplikacji bazodanowych. Używając Delphi nie tylko w prosty sposób...