Demon nocy

Tom 33 cyklu Saga o Ludziach Lodu

Tamlin, Demon Nocy, wysłannik Tengela Złego, szpiegowała Ludzi Lodu, nawiedzał ich w koszmarach sennych, wypytywał o plany na przyszłość. Ale Tamlin nie przewidział niezwykłych zdolności młodziutkiej Vanji z Ludzi Lodu. Bo choć Demon Nocy pozostawał niewidzialny dla wszystkich innych, Vanja zobaczyła go, a nawet pokochała...

Informacje dodatkowe o Demon nocy:

Wydawnictwo: Axel Springer
Data wydania: 2007 (data przybliżona)
ISBN: 978-83-7558-121-8
Tytuł oryginału: Nattens demon
Język oryginału: Szwedzki
Tłumaczenie: Iwona Zimnicka

Kup książkę Demon nocy

Demon nocy - opinie o książce

Avatar użytkownika - Sadu
Sadu
Przeczytane:2021-08-01, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2021,

W Sadze o Ludziach lodu z każdym kolejnym tomem poznajemy historie różnych osób w tym niezwykłym rodzie. W każdym pokoleniu rodzi się niezwykłe dziecko. Obciążone złym dziedzictwem z nienaturalnym wyglądem i skłonnością do czynienia zła, albo też wybrane obdarzone zdolnościami po to, by stoczyć walkę z Tengelem Złym. Jednak odkąd Saga związała się z Czarnym Aniołem Lucyferem, w rodzie zaczyna płynąć jeszcze inna niezwykła krew.

Już w poprzedniej części dowiedzieliśmy się, że „Demon nocy” przyniesie ze sobą niezwykłą tajemniczą historię. Musieliśmy się cofnąć w czasie, by poznać ją od początku. Główną bohaterką zostaje Vanja wnuczka Lucyfera.

Tengel Zły zapanował nad demonami nocy w tym także nad pierwszą żoną Adama. Lilith otrzymała zadanie, by jednego ze swoich synów umieścić w Lipowej Alei. Tam niewidoczny dla nikogo miał śledzić losy Ludzi Lodu i donosić o wszystkim swojemu mrocznemu panu. Okazuje się jednak, że młoda niepozorna dziewczyna, nieobdarzona żadnymi mocami widzi go wyraźnie. Na dodatek okazuje się mieć tak wielkie serce, że znalazło się w nim miejsce na szczere uczucie do tego małego wrednego stworzenia, którego Vanja nazwała Tamlinem.

Ta część Sagi o Ludziach Lodu jest kontrowersyjnie gorąca i namiętna. Jesteśmy świadkami budzących się uczuć i pożądania w nieletniej ciągle dziewczynie. Na dodatek wszystko za sprawką bardzo często przekraczającego wszelkie granice demona. Opowieść o miłości zakazanej, niewłaściwej, nieszczęśliwie jednostronnej, a jednocześnie bardzo działającej na wyobraźnię.

Podoba mi się, że znów mocno wchodzimy w fantastykę. W końcu mamy do czynienia z niezwykłymi stworzeniami, jakimi są demony nocy. Wchodzimy w świat snów, spotykamy ponownie Marco, który jest aktualnie jedną z najbardziej tajemniczych postaci w całej sadze. Vanja nie tylko będzie musiała zmierzyć się ze swoimi uczuciami, ale także dostanie do wykonania ważne i niebezpieczne zadanie, przy którym właśnie te uczucia będą stanowić największe utrudnienie.

Ciekawą postacią jest właśnie Tamlin. Śledzimy cały cykl jego szybkiego dorastania. Zaczynając od jajeczka wielkości wiśni, przez małego demona mieszczącego się w domku dla lalek, którym dziewczynka pragnie się zaopiekować, skończywszy na dojrzałym mężczyźnie. Ciekawie ukazane jak między złośliwym i wulgarnym stworzeniem a niewinną i naiwną dziewczyną może nawiązać się nić porozumienia.

Podobało mi się również zakończenie. Mimo iż niektórych rzeczy można się było domyśleć, to właśnie na takie liczyłam. Na dodatek zapowiadają się kolejne tajemnice do rozwiązania.

Avatar użytkownika - agatka20008
agatka20008
Przeczytane:2015-08-16, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki w 2015 roku,
Vanja będąc dzieckiem znajduje w swoim pokoju małą istotkę. Zostaje on jej towarzyszem na całe życie. Gdy wychodzi na jaw kim jest Tamlin, dziewczyna postanawia swoją miłością "nawrócić" go. Dla niego podąża niebezpieczną drogą. Jedna z najlepszych części sagi.
Avatar użytkownika - hanka04
hanka04
Przeczytane:2015-09-22, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Tengel Zły zostaje panem Demonów Nocy. Jedna z nich Lilith płodzi dziecko z Demonem Wichru. Podrzuca jajko, jako szpiega , d domu ludzi Lodu. Nikt nie przeczuwa, że może on zostać zauważonym, że może wdać się w romans z jedną z mieszkanek Lipowej Alei. Tamlin i Vanja są nierozłączni od dzieciństwa aż do śmierci. Dziewczyna przechodzi niebeżpieczną drogę by pogmatwać plany Tengela i uwolnić swojego ukochanego Tamlina.

Jeśli już myśleliście, że nic Was nie zaskoczy to uwierzcie-byliście w błędzie. to odcinek, który wywołał we mnie masę skrajnych emocji. Od niedowierzania, że powstało takie "coś" do zachwytu jak ładnie wszystko autorka połączyła tworząc kolejną ciekawą część.

Avatar użytkownika - Alicja_S
Przeczytane:2018-03-31, Ocena: 5, Przeczytałam, Przeczytane w 2018,
Więźniowie czasu
Margit Sandemo0
Okładka ksiązki - Więźniowie czasu

Tova Brink była jedną z najbardziej dotkniętych dziedzictwem zła Ludzi Lodu. Na jej widok ludzie odwracali się z obrzydzeniem i często mówiono o...

Skrzydła kruka
Margit Sandemo0
Okładka ksiązki - Skrzydła kruka

W przepojonej smutkiem dolinie, daleko w Alpach Transylwańskich, u stóp przerażającej twierdzy leżało zapomniane miasteczko. Wielu zabłąkało się...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska