Detektyw Wróbel i złamane pióro

Tomasz Samojlik i Adam Wajrak przedstawiają:

Kryminalne zagadki wielkiego miasta (w wersji ornitologicznej, rzecz jasna)

Nowy komiks najfajniejszego duetu przyrodników z Puszczy Białowieskiej

Dzieje się coś podejrzanego, obywatele ptaki!

Wróble na mieście ćwierkają, że zrobiło się niebezpiecznie. Ni stąd, ni zowąd z nieba zaczęły spadać ptaki. Kto je atakuje: sokół, wrony, krogulec? Jak w miejskiej dżungli namierzyć winnego? Toż to grubsza sprawa. Sprawa dla prawdziwego detektywa, Detektywa Wróbla. Może i nie ma dużego doświadczenia, ale nie brakuje mu zapału. No i towarzyszy mu ciekawska włochatka Purzysława.

Znakomita zabawa, prześmieszne dialogi, solidna porcja wiedzy przyrodniczej oraz misja, która może zmienić miasto na lepsze! Trzymajcie kciuki za rozwiązanie zagadki!

"Detektyw Wróbel"to kolejny po trylogii"Umarły Las", Nie umarły Las" i "Zew Padliny"komiks Tomasza Samojlika z przyrodniczymi opowieściami i zdjeciami autorstwa Adama Wajraka.

Informacje dodatkowe o Detektyw Wróbel i złamane pióro:

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2023-01-25

Tagi: Dzieci od ok. 6 lat

Kup książkę Detektyw Wróbel i złamane pióro

Detektyw Wróbel i złamane pióro - opinie o książce

Kryminalne zagadki miasta w wersji ornitologicznej

"Detektyw Wróbel" to komiks dla mniej lub bardziej wybrednych czytelników. Uważam, że każdy znajdzie w nim coś interesującego, a możliwości jest dość sporo. Krótkie, czasem dobitne dialogi (wkomponowane w charakterystyczne, znane już z serii o szeryfie Triko ilustracje), które odzwierciedlają swobodne rozmowy przeplatają się tu z konkretną dawką wiedzy na temat wybranych gatunków ptaków, jakie mamy okazję spotkać w mieście. Dodatkowym atutem są zdjęcia wzbogacające sekcję przyrodniczą. Możemy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy m.in. na temat krogulców, sierpówek, wróbli czy dzięciołów.

Znajdziemy tu odpowiedzi na wiele pytań, np.:
- Co wspólnego ma pustułka z helikopterem?
- Jaki patent ma puszczyk na polowanie nocą?
- Dlaczego wrony siwe wyniosły się ze wsi?
- Dlaczego dzięcioły stukają w latarnie?
- Co robią w mieście ptasie drapieżniki?
Bardziej dociekliwy czytelnik z pewnością zadałby ich znacznie więcej.  Bez wątpienia publikacja Wydawnictwa Agora dla dzieci bawi, uczy i prowokuje do myślenia.

Moim zdaniem ta książka ma przede wszystkim niezwykły potencjał, jeśli chodzi o prowokowanie rozmów w kwestiach istotnych z punktu widzenia dbania o środowisko przyrodnicze. Można np. wspólnie z własnymi dziećmi, a w przypadku nauczycieli - z uczniami - zastanowić się nad działaniami, które warto by wprowadzić, by zapewnić ptakom bezpieczeństwo w mieście. Można też porozmawiać o tym, co sprowadza zwierzęta do miast i jakie są największe zagrożenia, które na nie tam czekają.

Przyznam szczerze, że jako dziecko nie byłam fanką komiksów (pomimo tego, że czytać bardzo lubiłam), ale książki Tomasza Samojlika i Adama Wajraka, które do tej pory trafiły w moje ręce skutecznie przekonały mnie do tego, że taka forma może być lekkostrawna dla dzieci, które przede wszystkim nie przepadają za zbyt dużą ilością tekstu. Dodatkowym plusem są zabawne dialogi i wątek detektywistyczny niczym wyjęty prosto z ptasiej kroniki policyjnej ;) Połączenie historii, gdzie trzeba się zastanowić, kto jest sprawcą kolejnych ataków na ptaki, przeplatane z cennymi ciekawostkami sprawia, że lektura jest niezwykle interesująca, a do tego zdobytą wiedzę można wykorzystać w życiu codziennym. Jestem pewna, że po zapoznaniu się z kryminalną zagadką w wersji ornitologicznej znajdzie się niejeden czytelnik, który zechce zgłębić temat ptaków (być może nie tylko tych żyjących w miastach).

Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2023-02-04, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Mam dla Was propozycję książki, która napewno spodoba się Waszym dzieciakom.

"Detektyw Wróbel i złamane pióro" to wydana bardzo pięknie i kolorowo książka. W środku czeka na Was aż dziesięć rozdziałów ciekawych historii z zagadkami kryminalnymi do rozwiązania.
Autorzy świetnie to wymyślili, bo książka wydana jest w formie komiksu.
Dzieci dowiedzą się o wielu ciekawostkach dotyczących ptaków. Nie będą nudzić się przy tej książce.
Idealna książka dla dzieci, które lubią rozwiązywać zagadki kryminalne i bawić się w detektywów.
Czeka je niesamowita przygoda i rozrywka.

Polecam gorąco!

Avatar użytkownika - Alicja_S
Alicja_S
Przeczytane:2023-06-06, Przeczytałam,
To zwierzę mnie bierze
Adam Wajrak0
Okładka ksiązki - To zwierzę mnie bierze

Adam Wajrak na tropie tajemnic zwierząt dużych, małych i najmniejszych. - Po co ślimak pokazuje rogi? - Po co dzięciołkom tylu mężów? - Dlaczego dzierzba...

Umarły las
Adam Wajrak0
Okładka ksiązki - Umarły las

Brońcie swojej puszczy, obywatele ptaki!  Jest gdzieś na Dzikim Wschodzie miasteczko o nazwie Umarły Las. Kiedy przybywa do niego  nowy szeryf, dzięcioł...