Detektywi z podstawówki. Tajemnica woźnej Drucik

Wciągająca, zabawna i pełna zwrotów akcji historia szkolnych przyjaciół, dla których prawda jest zawsze najważniejsza.

W podstawówce, do której uczęszczają Kasia, Karol i Wojtek ma odbyć się piłkarski turniej zorganizowany przez znanego na całym świecie piłkarza. Główną nagrodą jest złoty puchar!

Gdy w szkole zaczynają dziać się dziwne rzeczy, znikają piłki, a ostatecznie też turniejowa nagroda, detektywi rozpoczynają kolejne śledztwo!

Czy nowa woźna - Janina Drucik - ma coś wspólnego z tymi wydarzeniami? Czemu nuciła w szatni podejrzaną piosenkę? I czy wszyscy wiedzą kim była w przeszłości?

Detektywi z podstawówki zrobią wszystko, by doprowadzić sprawę do końca!

Alicja Sinicka kolejny raz zabiera nas do szkolnych ław i świata, w którym każdy zadaje się mieć jakieś tajemnice.

Informacje dodatkowe o Detektywi z podstawówki. Tajemnica woźnej Drucik:

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Data wydania: 2023-05-17

Kup książkę Detektywi z podstawówki. Tajemnica woźnej Drucik

Detektywi z podstawówki. Tajemnica woźnej Drucik - opinie o książce

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2023-05-26, Ocena: 5, Przeczytałem,

Jako byliście dziećmi, jaki zawód Wam się marzył w dorosłości ? Może lubiliście nierozwikłane tajemnice ? Zabawę w detektywów ?

Znam już i lubię twórczość Alicji Sinickiej. Autorka znana z mrocznych thrillerów, specjalistka od stopniowania napięcia i trzymania w niepewności, tym razem trafiła do nas w innej odsłonie. Skoro mi się podoba to co pisze, to czemu nie mają zasmakować w jej książkach moi mali czytelnicy ?

“Tajemnica woźnej Drucik” to drugi tom serii Detektywi z podstawówki. Kasia, Karol i Wojtek, to jak sam tytuł mówi, uczniowie szkoły podstawowej, którzy już w poprzedniej części rozpoczęli karierę młodych detektywów. Jaka zagadka do rozwikłania czeka ich tym razem ?

Dawny uczeń ich szkoły, będący obecnie słynnym sportowcem, wpada na pomysł zorganizowania turnieju sportowego. Uczniowie są pełni zapału jednak zaczynają dziać się w szkole dziwne rzeczy… Znikają piłki, nowa woźna podejrzanie się zachowuje, a gdy znika także złoty puchar, który ma być nagrodą dla zwycięzcy, nasi młodzi detektywi postanawiają wznowić swoją działalność.

Ta książka pokazuje, że Alicja Sinicka radzi sobie świetnie z książkami nie tylko dla dorosłych. To krótka aczkolwiek treściwa i wciągająca historia dla lubiących tajemnice i przygody, młodszych wielbicieli książek. Mój syn bardzo lubi takie historie i szybko dał się jej pochłonąć.

Atutem tej książki jest także to jak ładnie została wydana. Twarda oprawa, spora, wyraźna czcionka, która nie zmęczy oczu naszych dzieci i bardzo fajne ilustracje nawiązujące do treści. Historia pisana jest łatwo przyswajalnym językiem, zaś bohaterowie to uczniowie, z którymi nasze dzieci z pewnością mogą się utożsamić. Może będą dla nich pewną inspiracją ?

Musimy nadrobić pierwszy tom, koniecznie. Z pewnością będziemy śledzić tę serię, liczymy na kolejny tom bo przypadła do gustu.

Serdecznie dziękujemy za egzemplarz do recenzji zarówno Wydawnictwu Skarpa Warszawska jak i samej autorce.

Oczy wilka
Alicja Sinicka0
Okładka ksiązki - Oczy wilka

Lena Kajzer, świeżo upieczona absolwentka studiów licencjackich, zaczyna właśnie nowy rozdział w życiu. Zmiana miejsca, staż w dużej firmie, pokój...

Otwórz oczy
Alicja Sinicka0
Okładka ksiązki - Otwórz oczy

Wyczekiwane zakończenie pełnej namiętności i tajemnic serii Oczy wilka autorki bestsellerów, Alicji Sinickiej Niewygodna przeszłość często powraca...