Dieta kontra artretyzm. Innowacyjna metoda leczenia chorób stawów

Czy można uniknąć artretyzmu? Czy da się zmniejszyć szkody wyrządzane przez tę poważną chorobę zwyrodnieniową, która corocznie wyniszcza miliony ludzi? Odpowiedź brzmi: tak!

Profesor Marco Lanzetta, lekarz, który jako pierwszy na świecie wykonał przeszczep dłoni, prosto i zrozumiale wyjaśnia zadziwiający sekret: to nie leki ani inwazyjne leczenie, lecz pokarm jest najcenniejszym sprzymierzeńcem w walce z artretyzmem. Po latach badań naukowych profesor Lanzetta opracował innowacyjną metodę polegającą na zdrowym, zrównoważonym stylu życia oraz na doborze i łączeniu pokarmów o właściwościach przeciwzapalnych i leczniczych. Podaje w swojej książce wiele przepisów kulinarnych ułatwiających zaplanowanie menu w taki sposób, aby jedzenie nie tylko leczyło, ale i zachęcało do przestrzegania diety. Proponowane przez niego proste rozwiązanie dietetyczne skierowane jest do wszystkich, którzy chcą mieć zdrowe stawy i zachować radość życia.

Odbiorcy

- osoby cierpiące na artretyzm, chcące łagodzić jego objawy

- wszyscy, którzy chcą mieć zdrowe stawy i szukają skutecznego programu profilaktycznego

Dlaczego warto sięgnąć po tę publikację

- została przygotowana przez wybitnego fachowca – warto zaufać jego wskazówkom

- w przystępny sposób tłumaczy przyczyny artretyzmu i przebieg choroby oraz wyjaśnia, w jaki sposób spożywane pokarmy mogą jej przeciwdziałać

- pokazuje, że dzięki odpowiedniemu odżywianiu nie jesteśmy zdani wyłącznie na leki, które mają wiele efektów ubocznych

- podaje gotowe przepisy, dzięki którym szybko można przygotować zdrowe zupy, drugie dania, przystawki, sałatki, przekąski oraz desery

Informacje dodatkowe o Dieta kontra artretyzm. Innowacyjna metoda leczenia chorób stawów:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2018-09-06
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Dieta kontra artretyzm. Innowacyjna metoda leczenia chorób stawów

Dieta kontra artretyzm. Innowacyjna metoda leczenia chorób stawów - opinie o książce