Dinożarły, czyli co ŻARŁY dinozaury

Dinożarły, czyli co żarły dinozaury i inne prehistoryczne bestie? Liście? Ryby? Kumpli?! Wszystkiego dowiecie się z tej prześmiesznej i oryginalnej książeczki dla dzieci i dowcipnych dorosłych! Książka pełna jest kolorowych ilustracji przedstawiających gatunki dinozaurów i ich upodobania żywieniowe.

Informacje dodatkowe o Dinożarły, czyli co ŻARŁY dinozaury:

Wydawnictwo: Nowa Baśń
Data wydania: 2023-10-02
ISBN: 9788382031157

Tagi: Dzieci od ok. 3 lat

Kup książkę Dinożarły, czyli co ŻARŁY dinozaury

Dinożarły, czyli co ŻARŁY dinozaury - opinie o książce

Dinozaury co tak naprawdę jadły one i inne prehistoryczne stworzenia? Właśnie na to pytanie znajdziemy odpowiedź w książce. Można pomyśleć, że to będzie książka jak wiele innych, jednak tak nie jest. Ta książka jest zupełnie inna, pełna humoru, co mnie zaskoczyło. Dlaczego? Ponieważ jest naprawdę mało tekstu, więc nie spodziewałam się, że tak się da.

Wizualnie książka jest naprawdę ładna. Utrzymana w ciemnych kolorach, z niebanalnymi ilustracjami, na których znajdziemy dinozaury oraz inne prehistoryczne stworzenia.

Ze względu na małą ilość treści oraz duże ilustracje, moim zdaniem książka świetnie sprawdzi się u młodszych dzieci. Pozwolę sobie nawet stwierdzić, że śmiało może być jedną z pierwszych na ten temat.

Okładka twarda i solidna. Dzięki niej książka nie zniszczy się zbyt szybko.

„Dinożarły” to ciekawa, pełna humoru książka, która odkrywa przed nami co „żarły” dinozaury i inne prehistoryczne stworzenia. Ze swojej strony polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

"Dinożarły, czyli co żarły dinozaury i inne prehistoryczne bestie" to niezwykła pozycja autorstwa Dominiki Górskiej, która w sposób zupełnie nietypowy przenosi czytelników w fascynujący świat prehistorycznych gadów.

Autorka zaskakuje prezentując oryginalne podejście do tematu. Jestem pewna, że takiej książki o dinozaurach nie mieliście jeszcze okazji czytać. To jedyny w swoim rodzaju picturebook, w którym każda strona to estetyczna kompozycji ilustracji i krótkiego rymowanego tekstu, który w zabawny sposób opowiada o kulinarnych zamiłowaniach prehistorycznych gadów.

Nie znajdziecie tu rozbudowanych opisów czy skomplikowanych faktów. Książka skupia się na lekkim, żartobliwym i oszczędnym w słowa podejściu do tematu.

Ilustracje zdecydowanie wiodą prym stanowiąc wartość nadrzędną. Kolorowe dinozaury na kontrastowym czarnym tle nadają książce unikalnego charakteru. To niebanalne połączenie humoru, edukacji i estetyki idealne dla małych odkrywców zafascynowanych prehistorycznymi gadami.

Książka skupia się dosłownie na preferencjach żywieniowych poszczególnych przedstawicieli gatunku. Każda rozkładówka to jedno króciutkie rymowane zdanie z nazwą dinozaura i typem ulubionej potrawy. Ma to swoje plusy i minusy. Dzieci z pewnością łatwo zapamiętają co jadły owiraptory, alwarezaury czy brontozaury doskonale się przy tym bawiąc. Miłośnicy bardziej rozbudowanych tekstów, spragnieni większej ilości szczegółów mogą poczuć się zawiedzeni.

Ta książka ma jeden cel - bawić.

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska