Dlaczego? Dlaczego? Dlaczego? (Prawie) wszystkie sekrety ludzi i zwierząt

Dla dociekliwych dzieci i wciąż ciekawych świata dorosłych. (Prawie) wszystko, co chcielibyście wiedzieć o zwierzętach i ich zwyczajach, a także o... sobie samych. Zaskakujące obserwacje, wspaniałe anegdoty, humor i ogromna dawka wiedzy. Książka, która pomoże każdemu, nie tylko dziecku, lepiej rozumieć otaczający nas świat.

Czy zwierzęta lubią słuchać muzyki?

Czy drzewo czuje ból?

Dlaczego ludzie kłamią?

Co tygrysy lubią najbardziej?

Czym zajmują się trutnie?

Czy człowiek może nauczyć się latać?

A nawet:

Dlaczego dzieci zadają tak dużo pytań?

Odpowiedzi na te i ponad trzysta (!) innych arcyciekawych, podchwytliwych i trudnych pytań, które zawsze przychodzą dzieciom do głowy w najmniej oczekiwanych momentach, udziela wielka miłośniczka zwierząt, ceniona lekarz weterynarii i pisarka Dorota Sumińska. Pomagają jej w tym dwu-, czworo-, a nawet ośmionożni bohaterowie, których z wielką wyobraźnią i miłością namalowała Joanna Żero.

Dlaczego? Dlaczego? Dlaczego? to wszystkie pytania z bestsellerowej serii, którą pokochały dzieci, rodzice i dziadkowie, teraz po raz pierwszy zebrane w jednym tomie.

Informacje dodatkowe o Dlaczego? Dlaczego? Dlaczego? (Prawie) wszystkie sekrety ludzi i zwierząt:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2019-11-27
Język oryginału: Polski

Tagi: Publikacje o przyrodzie zwierzętach i świecie natury dla dzieci i młodzieży

Kup książkę Dlaczego? Dlaczego? Dlaczego? (Prawie) wszystkie sekrety ludzi i zwierząt

Dlaczego? Dlaczego? Dlaczego? (Prawie) wszystkie sekrety ludzi i zwierząt - opinie o książce

Avatar użytkownika - joseheim
joseheim
Przeczytane:2023-02-04, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2023,

Dość obszerna i dość ciekawa kompilacja odpowiedzi na pytania jakie mogą zadawać lub jakie powinny zadawać dzieci, by nauczyć się czegoś o świecie. Szkoda, że miejscami odpowiedzi zawierają opinie autorki (a nie powinny). Przeczytałam z moim przedszkolakiem gładko, choć niektóre odpowiedzi zmieniałam bądź rozszerzałam wedle uznania, tam gdzie wydawały się nieadekwatne bądź niepełne.

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2021-10-25, Ocena: 6, Przeczytałam,

Wiele osób dziwi fakt, że czytam bajki. Jednak jak tego nie robić, kiedy to z nich właśnie człowiek może się najwięcej dowiedzieć. To takie malutkie i miłe dla oka encyklopedie stworzone właśnie z myślą o delikatnych umysłach. Bajki o wiele lepiej jest przyswoić niż niejedną opowieść.
Z tej książki dowiedziałam się, że w Ameryce Południowej żyje nietoperz zwany wampirem. Żywi się krwią innych zwierząt. W jego ślinie znajduje się substancja znieczulające, tak że okradane z krwi istoty nie budzą się, bo nic nie czują. A wiedzieliście, że ryjówki prowadzą bardzo aktywny tryb życia i śpią tylko klika minut? Albo twierdzi się, że ryby głosu nie mają. Jednak ropuszniki i trąbonosy śpiewają pieśni miłosne, które są słyszalne nawet nad powierzchnią wody! Cała masa pytań i odpowiedzi. Idealne dla malucha już od piątego roku życia, kiedy to powstaje najwięcej pytań, na które czasem od razu trudno jest nam znaleźć odpowiedź.
Tutaj znajdziecie odpowiedź na pytania: Dlaczego mucha chodzi po szybie i nie spada? Dlaczego jaszczurki gubią ogonki? Dlaczego chomik wypycha jedzeniem policzki? Dlaczego ogień parzy? Dlaczego rak chodzi do tyłu? Dlaczego krowie wystarcza trawa, a my musimy jeść coś innego? Czy paznokcie mogą rosnąć w nieskończoność? Dlaczego wielbłąd ma garb? Czy kura ma malutki móżdżek? Dlaczego mrówki budują kopce? Dlaczego bociany klekoczą? Po co żuki toczą kulki? Dlaczego wieloryb nie ma zębów? Dlaczego zwierzęta nie noszą ubrań i jeszcze cały ogrom pytań, które przypomniały mi się jak sama byłam mała.
Wiecie tutaj nie chodzi już o to, że to piękna bajka, ale o fakt, że obala przeróżne mity, które ukazują się w telewizji. Na przykład jeż jest zawsze ukazany z jabłkiem na kolcach. A przecież on nawet go nie zjada. Jeż żywi się robakami i glizdami. Je tylko owady. Tutaj dzieci poznają prawdę, nie hasła, których nie zrozumieją. Dodatkowo jest bogato ozdobiona obrazkami, by nie tylko poznać odpowiedź, ale i ją zobaczyć. Dla mnie naprawdę niesamowita książka, dlatego namawiam was na jej kupno dzieciom pod choinkę. Zapewniam was, że to dobry wybór:-)))

Dalej na czterech łapach
Dorota Sumińska0
Okładka ksiązki - Dalej na czterech łapach

Kontynuacja bestsellerowej "Autobiografii na czterech łapach!" Dom pełen kochających się ludzi i ocalonych zwierząt. Miejsce, w którym rodzą się wspaniałe...

Świat według psa. Opowieść jamnika Bolka
Dorota Sumińska0
Okładka ksiązki - Świat według psa. Opowieść jamnika Bolka

Bardzo ciepła i mądra opowieśc dla miłośników czworonogów. Główny bohater - jamnik Bolek dzieli się z czytelnikiem spojrzeniem na człowieka, na jego życie...