Dlaczego rekiny nie chodzą do dentysty? Historyjki dla ciekawskich dzieci

Dwadzieścia dwie zabawne i pomysłowe historyjki z kolorowymi obrazkami Heike Vogel dają odpowiedzi na najrozmaitsze dziecięce pytania, wspierając rodziców we wprowadzaniu ciekawskich w tajemnice świata. Dlaczego pingwinom nie marzną stopy? Czy można jeść i pić, stojąc na rękach? I skąd na świecie wzięło się tak wiele języków? Bartek zastanawia się, dlaczego papużka o imieniu Pikuś, należąca do jego kuzyna Olka, nie spada z drążka, gdy śpi. Amelka jest ciekawa, co kolor morza ma wspólnego z tęczą, a Julek wyjaśnia swojej siostrze Paulinie, skąd się biorą kolorowe paski w paście do zębów. Gucio dziwi się, że tata rozmawia z roślinami, za to Krysia siedzi z babcią u fryzjera i zgłębia tajniki wiedzy o kolorach włosów.

Informacje dodatkowe o Dlaczego rekiny nie chodzą do dentysty? Historyjki dla ciekawskich dzieci:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2013-10-14
ISBN: 978-83-7839-636-9

Kup książkę Dlaczego rekiny nie chodzą do dentysty? Historyjki dla ciekawskich dzieci

Dlaczego rekiny nie chodzą do dentysty? Historyjki dla ciekawskich dzieci - opinie o książce

Avatar użytkownika - dziecimajaglos
dziecimajaglos
Przeczytane:2020-03-28, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Książka w formie krótkich opowiadań, która daje wyjaśnienie na wiele pytań w życiu malucha, na przykład: przyrody, anatomii, fizyki, biologii.

Wzbogacona dodatkowo kolorowymi ilustracjami, wyjaśniającymi opisywane zjawiska. Fajnie przedstawione i opisane ciekawostki przyciągają uwagę dzieciaków, uczą jak zbudowany jest świat i pomagają zrozumieć wiele zawiłych problemów w prosty sposób.

Ale na ten temat więcej powiedzą dzieci, zapraszam do wysłuchania: ?

http://www.wopisie.pl   - TU dzieci mają głos! :)

Skąd się wzięło pisklę w jajku? Historyjki dla ciekawskich dzieci
Christian Dreller, Petra Maria Schmitt0
Okładka ksiązki - Skąd się wzięło pisklę w jajku? Historyjki dla ciekawskich dzieci

Zabawne i trzymające w napięciu historyjki z odpowiedziami na nurtujące dzieci pytania. Skąd się wzięło pisklę w jajku? Dlaczego swędzą nas ukłucia...

Skąd się biorą dziury w serze?
Christian Dreller, Petra Maria Schmitt0
Okładka ksiązki - Skąd się biorą dziury w serze?

Dlaczego banany są krzywe? Dlaczego niebo jest niebieskie? Dlaczego samoloty umieją latać? Gdzie jest wiatr, kiedy nie wieje? Skąd się bierze sól w morzu...