Długi Mars

Tom 3 cyklu Długa Ziemia

Rok 2040. Długa Ziemia pogrążona jest w chaosie.

Kataklizm erupcji Yellowstone zagroził cywilizacji. Ludzie uciekają do Miriadów, relatywnie bezpiecznych światów Długiej Ziemi. Sally Linsay, Joshua Valienté i Lobsang angażują się w ryzykowne działania ratownicze.

Joshua jednak zmaga się z innym kryzysem. Ze swego długiego dzieciństwa w ukryciu na Długiej Ziemi wyłania się nowa rasa superinteligentnych post-ludzi – jednak "normalne" społeczeństwo, powodowane ignorancją i lękiem, zwraca się przeciw nim. Dla wplątanego w konflikt Joshuy dramatyczne starcie wydaje się nieuniknione.

Tymczasem Maggie Kauffman z marynarki Stanów Zjednoczonych wyrusza w niesamowitą podróż, prowadząc swój sterowiec ku niezbadanym granicom Długiej Ziemi.

Z Sally zaś kontaktuje się jej dawno zaginiony ojciec, Willis Linsay – wynalazca oryginalnego krokera. Także on planuje fantastyczną wyprawę: przez Długi Mars. Ale jakie są jego prawdziwe motywy?

Dla Joshuy, dla ludzkości, dla samej Długiej Ziemi – wszystko teraz jest inne.

Informacje dodatkowe o Długi Mars:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2015 (data przybliżona)
Tytuł oryginału: The Long Mars

amrr
Przeczytane:2023-10-22, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - NataliaJJ
NataliaJJ
Przeczytane:2022-05-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2022, 12 książek 2022,
Długa wojna
Stephen Baxter, Terry Pratchett0
Okładka ksiązki - Długa wojna

Jeden świat to za mało...Długa Ziemia stoi otworem. Ludzkość rozprzestrzeniła się po niezliczonych światach, a flotylle sterowców łączą je, wspomagając...

Długa Ziemia
Stephen Baxter, Terry Pratchett0
Okładka ksiązki - Długa Ziemia

Rok 1916, front zachodni. Szeregowy Percy Blakeney budzi się, leżąc w świeżej, bujnej trawie. Słyszy głosy ptaków i szum wiatru wśród drzew...