Drobne kłamstwa

Ellen Moore, pracownik społeczny, zostaje wezwana, gdy w miejskim parku pod pomnikiem bogini Leto zostaje znaleziona martwa kobieta ze śpiącym u boku czterolatkiem. Ellen próbuje ustalić tożsamość chłopca. Wraz z przyjacielem, policjantem, próbują ustalić, czy morderstwo nie jest dziełem seryjnego mordercy, który trzynaście lat temu w podobny sposób zabił inną kobietę. Im bardziej Ellen angażuje się w tę sprawę, tym więcej odkrywa niepokojących śladów. Zaczyna rozumieć, że ma mało czasu. Jeśli zawiedzie i nie rozwikła zagadki, kolejna matka poniesie ofiarę.

Informacje dodatkowe o Drobne kłamstwa:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2015-05-13
ISBN: 978-83-8075-004-3

Kup książkę Drobne kłamstwa

Drobne kłamstwa - opinie o książce

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2020-01-24, Ocena: 5, Przeczytałam, E-booki, 2020, Literatura piękna, 52 książki 2020,

Ellen Moore jest pracownikiem społecznym, zostaje wezwana, gdy w miejskim parku pod pomnikiem bogini Leto zostaje znaleziona martwa kobieta z czterolatkiem. Ellen próbuje ustalić tożsamość chłopca. Wraz z przyjacielem, policjantem, próbują ustalić, czy morderstwo nie jest dziełem seryjnego mordercy, który trzynaście lat temu w bardzo podobny sposób zabił inną kobietę.

Heather Gudenkauf pisze przyjemnym stylem pisania, a opowiadanie zawiera zaledwie czterdzieści dziewięć stron, więc czyta się ją bardzo szybko. Jest bardzo wciagająca i czytałam ją z zapartym tchem.

Jest to darmowy ebook, prequela "Małych cudów". Należy do literatury pięknej.

Avatar użytkownika - topo-miki
topo-miki
Przeczytane:2020-11-22, Przeczytałam,

Książka dość krótka, wciągająca, takie lekkie opowiadanie które się szybko i przyjemnie czyta. Ale z chęcią zajrzę do kolejnych pozycji autorki.

Avatar użytkownika - Poczytajka
Poczytajka
Przeczytane:2015-10-21, Ocena: 5, Przeczytałam, #Z wątkiem kryminalnym,

Po lekturze powieści „Małe cuda” nie mogłam sobie odmówić „Drobnych kłamstw”, czyli prequela, w którym poznajemy bliżej pracę Ellen Moore jako pracownika opieki społecznej. Wydarzenia opisane w „Drobnych kłamstwach” o pół roku wyprzedzają wypadki opisane w „Małych cudach” i mają za zadanie wprowadzić czytelnika w późniejsze zdarzenia. Przyznaję, że książka bardzo mi się spodobała. Rozwikłanie zagadki tajemniczego morderstwa kobiety porzuconej zimą w parku z czteroletnim dzieckiem intryguje i chwyta za serce. Ellen znów pokazała prawdziwe poświęcenie i oddanie swojej pracy. Opiekując się pięciomiesięczną wówczas Avery, zostawia ją i dwoje starszych dzieci pod opieką męża, a sama w środku nocy udaje się na miejsce zdarzenia, gdzie czeka mały, przemarznięty chłopczyk. Ellen zmów staje na wysokości zadania i stara się zapewnić chłopcu najlepszą, w tej sytuacji, opiekę. Dzięki swojej determinacji odkrywa prawdę o wydarzeniach tej tragicznej nocy narażając się przy tym na niebezpieczeństwo.

Kim była kobieta znaleziona w parku i co naprawdę wydarzyło się w parku dowiecie się z tej ledwie 80-stronicowej książki.

Zawsze się zastanawiam jaki cel ma pisanie tego typu krótkich form nawiązujących treścią do innych powieści. Tak było np. w przypadku „Księcia Parnasu” Carlosa Ruiza Zafona, tak jest i teraz. Wydarzenia opisane w „Drobnych kłamstwach” mogły z powodzeniem posłużyć do stworzenia ciekawej, rozbudowanej, wielostronicowej powieści, która dostarczyłaby na pewno wielu emocji i wzruszeń. A tak pozostaje niedosyt.

Jeśli nie czytaliście jeszcze żadnej z wymienionych przeze mnie powieści to proponuję zacząć właśnie od „Drobnych kłamstw”. Będziecie mięli wówczas szerszy pogląd na charakter pracy opiekunki społecznej, a wspomniany przeze mnie niedosyt wypełnicie lekturą „Małych cudów”.

Polecam.

INNE WYDANIA:

Jeden krok
Heather Gudenkauf0
Okładka ksiązki - Jeden krok

Emocjonująca powieść, w której napięcie wzrasta z każdą umykającą minutą, a na światło dzienne wychodzą ukryte lęki i konflikty małej społeczności...

Małe cuda
Heather Gudenkauf0
Okładka ksiązki - Małe cuda

Ellen Morre jest pracownikiem społecznym. Widziała już straszne rzeczy. Najgorsze krzywdy jakie jeden człowiek może uczynić drugiemu człowiekowi. Na co...