Droga ku wolności

13 lutego 2003 roku w tropikalnych lasach rozciągających się w górach Kolumbii rozbił się samolot, na pokładzie którego znajdowało się trzech amerykańskich cywilnych pracowników kontraktowych: Marc Gonsalves, Keith Stansell i Tom Howes. Oszołomieni, wstrząśnięci i zakrwawieni, wydostali się z samolotu pomimo odniesionych ran oraz świszczących wokół kul. W wyniku tej katastrofy stali się więźniami FARC, kolumbijskiej marksistowskiej organizacji terrorystycznej, oraz amerykańskimi zakładnikami w toczącym się w Kolumbii od blisko pięćdziesięciu lat wybuchowym konflikcie. Gonsalves, Stansell i Howes opowiadają o sztuce przetrwania, przyjaźni i ocaleniu, opisując pięć i pół roku, które spędzili jako więźniowie FARC. Niezwykłe i fascynujące studium tego, jak daleko trzej Amerykanie potrafili się posunąć w walce o przetrwanie. Wstrząsająca i wciągająca lektura.

Informacje dodatkowe o Droga ku wolności:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2011-02-01
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-7508-283-8

Kup książkę Droga ku wolności

Droga ku wolności - opinie o książce

Avatar użytkownika - Dorota_Dega
Dorota_Dega
Przeczytane:2014-06-28, Ocena: 5, Przeczytałam,
,,Droga ku wolności" to pozycja, która bardzo zapadła w moją pamięć. Jest to wzruszająca, pełna napięcia opowieść o ludziach, którzy nie poddali się, walczyli o przetrwanie i osiągnęli upragnioną wolność. Wstrząsający portret bohaterów, którzy ponad pięć długich lat spędzili jako więźniowie oraz studium psychiki człowieka w niewoli- jego myśli, uczuć, głębi psychicznego i fizycznego zniewolenia. Nawet nie jestem w stanie wyobrazić sobie, co bym czuła będąc na ich miejscu. Zabranie człowiekowi wolności to jeden z najokrutniejszych aspektów życia. ,,Droga ku wolności" to obraz tego, jak godnie przeżyć niewolę. W tak skrajnych warunkach człowiek odzierany jest ze wszystkich postaw, fałszywych masek swojego charakteru. Ta pozycja idealnie również pokazuje jak 5 lat niewoli wpłynęło również na najbliższych więzionych zakładników. Każdy powinien przeczytać tę książkę, aby docenić swoje życie, swoją wolność i niezależność. ,,(...) Keith upuścił kawałek papieru: ,,Pamiętają o nas. Ludzie nas szukają. Nie myśl o następnym dniu, tylko o dzisiejszym. Wrócimy do domu(...)" ,,Zrozumiałem również, że świat nie jest mi nic winien. To co otrzymujemy za życia, równa się temu co dajemy innym"
Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;