Druga strona świata

W czasach chaosu i dezinformacji potrzebujemy wiarygodnej opowieści o świecie.

Ukraina. Dawni towarzysze broni - weterani wojen kaukaskich - walczą dziś przeciwko sobie.

Afganistan: ostatni tutejszy Żyd, choć przetrwał nawet rządy talibów, po pół wieku właśnie opuścił Kabul.

Indyjski stan Goa. Mieszkańcy, choć lubią futbol, nie chcą pomnika Ronaldo.

Pejzaż współczesnego świata ma tysiące barw, a rządzi nim nieustanna zmiana. Choć zbyt rzadko się tym interesujemy, to, co dzieje się w Afryce, w Indiach czy na Bliskim Wschodzie, bezpośrednio wpływa na nasze życie.

Druga strona świata jest wyborem najciekawszych, najbardziej aktualnych tekstów Wojciecha Jagielskiego z lat 2020-2022, publikowanych na łamach ,,Tygodnika Powszechnego".

To nie tylko pasjonująca lektura o zwykłych i niezwykłych ludziach, ich zmaganiach z historią, polityką, własnymi namiętnościami i żywiołami natury. To także potężna dawka rzetelnej informacji o świecie, pozwalająca zrozumieć zjawiska decydujące o jego współczesnym kształcie, poznać ich przyczyny - i przygotować się na skutki.

Informacje dodatkowe o Druga strona świata:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2022-10-12
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Tagi: Reportaż i dziennikarstwo śledcze

Kup książkę Druga strona świata

Wojna. Antologia reportażu wojennego
Wojciech Jagielski0
Okładka ksiązki - Wojna. Antologia reportażu wojennego

,,To rządzący wmawiają ludziom, że wojny są dramatem przeciwności. Dobro przeciwko złu, my przeciwko nim, zwycięstwo albo klęska - pisze Robert Fisk. -...

Dobre miejsce do umierania
Wojciech Jagielski0
Okładka ksiązki - Dobre miejsce do umierania

Opowieść o rozszarpywanym przez wojny Kaukazie   Spojrzałem na Gruzina i powiedziałem, że przyjadą po nas Rosjanie. – Ale kto to strzela...