Drzewo życia

Maksymilian, młody pisarz, nie może nigdzie zagrzać miejsca. Pieniądze się go nie trzymają, ale zawsze może liczyć na schronienie w Arce - domu w lesie zamieszkiwanym przez kilku nietypowych mężczyzn i jedną młodą wiedźmę, Lukrecję. Któregoś dnia książka autorstwa Maksymiliana wpada w ręce Łucji, królowej siedmiu krain kontynentu, nad którym ciąży okrutna klątwa...

Jedynym ratunkiem dla przeklętych ziem jest dotarcie do wydającego owoce nieśmiertelności Drzewa Życia. Nikt jednak nie wie, gdzie ono rośnie. Królowa Łucja wysyła na misję Maksymiliana, któremu obiecuje rękę i tron. Młody wędrowiec formuje drużynę i rusza w najniebezpieczniejszą i najbardziej niezwykłą w swoim życiu podróż...

Informacje dodatkowe o Drzewo życia :

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2022-10-31
Tłumaczenie: brak

Kup książkę Drzewo życia

Drzewo życia - opinie o książce

Avatar użytkownika - julabookyfreak
julabookyfreak
Przeczytane:2023-07-15, Ocena: 6, Przeczytałem,

Czytaliście takie książki, po których nie spodziewaliście się zbyt wiele, a ostatecznie bardzo pozytywnie was zaskoczyły?

Tak właśnie mi się przytrafiło po tej lekturze!
Nie miałam zbyt wielkich oczekiwać co do tej książki. Zdecydowanie nie doceniłam jej na początku. Sama nie wiem dlaczego...

???
Książka napisana jest tak prostym językiem, że przez nią się dosłownie płynie! Przygody z jakimi zmierzą się Maksymilian z drużyną przeplatane są z tajemniczymi listami zakochanego Edwarda Irona, który wyraża w nich swoją miłość do pewnej kobiety.

Przeciwności losu i to jak bohaterowie radzą sobie z nimi jest naprawdę pięknie przedstawione. Wartka akcja nie pozwala odpocząć nawet na chwilę.
Zazwyczaj grube książki kojarzą nam się ze zbędnymi opisami, wydłużaniu akcji. Tutaj tego nie znajdziecie! Wydarzenia nie są naciągane.
Chwilami mroczny klimat ukazuje jak niebezpieczny jest świat a przede wszystkim ludzie.

Najbardziej podobała mi się różnorodność postaci :)_ Bohaterowie nie są płytcy i ich czyny mają później wpływ na fabułę. Bardzo polubiłam każdego członka drużyny, jednak chyba moimi ulubieńcami są Nikolas, Lukrecja i sam Maksymilian. Z każdą stroną chciałam śledzić ich losy coraz bardziej!
Słuchajcie, tutaj naprawdę nic nie dzieje się przypadkiem i wszystko ma swój cel. Sama nie wiem czy bardziej wciągająca jest ich podróż czy to co dzieje się z każdym z nich już po powrocie. A uwierzcie mi, nie każdy kończy dobrze.

Książka z pozoru bardzo niewinna (fantasy, podróż, skarb, przyjaźń, miłość, zdrada) ale niosąca jasny przekaz. "Lepiej jest Być niż Mieć". Do tego moim zdaniem jest ona trochę mroczna. Ale jak dla mnie to tylko na plus.

Szczerze mówiąc, trochę zabrakło mi mapki. Myślę, że o wiele większe byłoby wyobrażenie tej długiej wyprawy, gdyby była ona zobrazowana na mapie ale to tylko taka moja uwaga.

Przeczytajcie bo warto! Chciałabym tak wiele powiedzieć o tej książce, ale brakuje mi słów jak dobra ona jest. Zdecydowanie musicie się sami przekonać :)

Avatar użytkownika - KamaZ03
KamaZ03
Przeczytane:2022-12-07, Ocena: 6, Przeczytałem,

Dziś opowieść o historii z dużym potencjałem, czyli powieści "Drzewo życia"

XIX wiek, Trydent jedna z siedmiu krain ogromnego królestwa zmaga się z dziesiątkującą poddanych klątwą,której nie mogą odczynić nawet najwięksi magowie. Królowa Łucja władczyni owych ziem w zbiorach ogromnej zamkowej biblioteki odnajduje książkę pióra młodego podróżnika-Maksymiliana, zaś jeden z jej doradców ,zakonnik imieniem Edrick sugeruje,że antidotum na zarazę stanowią owoce zerwane z Drzewa Życia według przekazów leczące wszystkie dolegliwości.

Monarchini nakazuje sprowadzić młodego podróżnika do swej siedziby, by wysłać go w pełną niebezpieczeństw wędrówkę.. jeśli młodzieniec spełni pokładane w nim nadzieje Łucja zostanie jego żoną.

Zanim jednak przygoda na dobre się rozpocznie Maksymilian odwiedza swych przyjaciół w domu zwanym Arką. Jest to miejsce gdzie mieszkają osoby wykluczone z życia społecznego z powodu różnego rodzaju niepełnosprawności.

Jako dowódca wyprawy Maksymilian decyduje się zabrać ze sobą karła zwanego Drwalem oraz młodą wiedźmę- Lukrecję.

Prócz nich towarzyszą mu jeszcze lord Nicholas, złodziejka Belladonna oraz tajemniczy mag do którego wszyscy zwracają się Baron

Jak zakończy się ta historia? Czy bohaterom uda się wypełnić powierzone im, niełatwe zadanie?

Ksiazka jest jedną z tych obszerniejszych , liczy bowiem ponad pięćset stron , jednak styl oraz język jakim operuje autor-Marcin Słoniec - sprawia, że czyta się ją szybko , ponadto akcja jest bardzo dynamiczna i muszę przyznać,że kolejne strony ciekawiły mnie coraz bardziej. Nie jest to w żadnym razie cukierkowa baśń , a solidna dawka fantasy dla każdego. Mnie kojarzyła się z Władcą Pierścieni (tylko Aragorna brakowało) być może przez motyw wędrówki i fakt,że w fabułę zgrabnie wpleciono dużą dawkę magii.

Bardzo podobał mi się sposób kreowania świata I bohaterów w tej powieści. Właściwie nic nie jest jednoznaczne, ani postaci, ani miejsca, które odwiedzają.

Owa podróż staje się dla wszystkich bardzo ważną lekcją..

Kolejne rozdziały umykały równie szybko jak się pojawiały, ponadto wiele w nich zawierało mnóstwo prostych życiowych prawd. O miłości, radości z małych rzeczy, o pójściu za głosem serca..

Bardzo podobała mi się ta historia.. jako wielbicielka fantasy polecam zarówno tym, którzy ten gatunek dobrze znają jak o tym, którzy dopiero zaczną go poznawać.

Łzy śmierci
Marcin Słoniec0
Okładka ksiązki - Łzy śmierci

Przez tysiąclecia Śmierć wykonywał swoją posługę wobec Boga. W każdej minucie przyprowadzał do Zaświata dusze śmiertelników, na których przyszedł czas...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;