Dwie i pół duszy

Dwie dusze Mateusza Kusego zakłócają rytm życia mieszkańców Rutek nad jeziorem Ruty, a jedna dusza Wiedźmawy musi wystarczyć na dwoje - na nią i na Upa. To historia tajemniczych losów trojga bohaterów i trzech dusz zagubionych w lasach, wśród jezior, mokradeł i przydomowych sadów.

Justyna Hankus w Dwie i pół duszy. Folk noir oswaja metafizykę współczesnego świata, bez nadawania mu statusu magii. Przywołując Wodnika, martwca i topielice, sięga do tradycji i wierzeń ludowych, którymi tka poruszającą opowieść o podwójnym życiu zawieszonym pomiędzy dobrem a złem, o namiętności, trudnej miłości i skomplikowanym macierzyństwie. I o chłopcu, który z powodu swojej inności zostaje napiętnowany przez zamkniętą społeczność małej miejscowości.

Informacje dodatkowe o Dwie i pół duszy:

Wydawnictwo: powergraph
Data wydania: 2023-06-02
Tłumaczenie: brak

Kup książkę Dwie i pół duszy

Dwie i pół duszy - opinie o książce

Ależ ja lubię takie klimaty! Takie wiejskie, niesielskie, diabelskie, bagienne, pełne magii i niedopowiedzeń. Świetnie się tę powieść czytało, choć w drugiej połowie kilka razy zgubiłam wątek, ale szybko się odnalazłam, nie będę więc robić scen 😉

To napisana pięknym językiem historia nieoczywista, niezwykła i inna niż wszystkie. Czy człowiek może mieć dwie dusze? Czy jedna dusza może przypadać na dwie osoby? Co zrobić, gdy spotkasz Wodnika? Mała, zamknięta społeczność, bohaterowie, jakich nie znajdziecie nigdzie indziej – to znaki rozpoznawcze tej opowieści. Bardzo to przejmujące i wzruszające, choć zdarzają się momenty straszne i przerażające.

Doskonała mieszanka gatunkowa – bardzo polecam!

Grisaille o zwykłym osiedlu
Justyna Hankus0
Okładka ksiązki - Grisaille o zwykłym osiedlu

NAGRODA GŁÓWNA W KONKURSIE NOWY DOKUMENT TEKSTOWY 2022 Całkiem żywotny denat, jego kumpel Peter Bruegel i cała paleta zazębiających się posępnie sąsiadów...