Dwór wiejski. Dzieło poświęcone gospodyniom polskim przydatne i osobom w mieście mieszkającym Księgarnia Michelsena, Lipsk 1857-1860, ss. 343, 412, 308 Tom I "Dom wiejski" zawiera m.in. rozdziały: Korzyści dla zdrowia i przyjemności życia wiejskiego Najprzyjemniejsze wsi położenie Opis i rozkład domu mieszkalnego Spiżarnia Inne dworskie zabudowania Dziedziniec, podwórze, mieżwa Architektura budynków i materiały Służący, ich wybór, przymioty jakie mieć powinni i postępowanie pani domu z niemi Rozkład czasu i urządzenie ogólne domu Książki przydatne na wsi Pszczelnik Tom II "Kuchnia wiejska" na 412 stronach mieści około 200 przepisów kulinarnych Tom III "Rady i przepisy" zebrany jest w porządku alfabetycznym szereg praktycznych porad, m.in.: ból zębów, ciężarność, maligna, małżeństwa, mikstury, morwy, muchy i mrówki, własności pokarmów, wykręcanie nogi lub ręki, zachowanie się kobiet, zgorszenia

Informacje dodatkowe o Dwór wiejski. Dzieło poświęcone gospodyniom polskim przydatne i osobom w mieście mieszkającym. T. 13:

Wydawnictwo: Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe
Data wydania: 1988 (data przybliżona)
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Dwór wiejski. Dzieło poświęcone gospodyniom polskim przydatne i osobom w mieście mieszkającym. T. 13

Dwór wiejski. Dzieło poświęcone gospodyniom polskim przydatne i osobom w mieście mieszkającym. T. 13 - opinie o książce