Dzieci, których nie ma

Polen-Jugendverwahrlager der Sicherheitspolizei in Litzmannstadt – obóz po dziś dzień mało znany, nadal leży poza granicami naszej świadomości, naszego poznania, a nawet naszej wyobraźni… To miejsce, w którym prawo chroniące dzieci umarło z chwilą jego powstania. (…) Jakakolwiek ocena jest zbędna, słowa zbyt słabe, by oddać bestialstwo, bezmiar cierpienia i krzywdy, jakich doznały dzieci w łódzkim obozie przy ulicy Przemysłowej.

Nie wolno nam dopuścić, by to, co się wydarzyło w obozie dla polskich dzieci w Łodzi, poszło w zapomnienie.

Renata Piątkowska

Informacje dodatkowe o Dzieci, których nie ma:

Wydawnictwo: Literatura
Data wydania: 2020-02-27
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 15-18 lat
ISBN: 978-83-7672-802-5

Kup książkę Dzieci, których nie ma

"W styczniowym mrozie cienie dzieci, obozowe numery, uciekają przez otwartą bramę. Nie wiedzą, dokąd biegną. Byle jak najdalej od piekła."1

Dzieci, których nie ma - opinie o książce

Biorąc pod uwagę , że jest to książeczka  jak okładka wskazuje , dla osób powyżej 15-ego roku życia, uważam, że zbyt delikatnie historia dzieci jest tu opisana. Przecież już dzieci w 7 klasie czyli mając 13-14 lat mają organizowane wycieczki do obozów koncentracyjnych i posiadają już wiedzę na temat tego, co tam się działo. Książkę powinny przeczytać o wiele młodsze dzieci, przecież młodzież dojrzewa teraz o wiele szybciej.

Książka krótka, ale wstrząsająca. Autorka w zwięzły sposób pokazuje jak wyglądało życie w obozie dla dzieci. Działy się tam straszne rzeczy. Jestem zszokowana, że hitlerowcy mogli tak okrutnie obchodzić sue z dziećmi.

Uwaga. Książka dla osób powyżej 15 lat.

Gang Swojaków. O tym, że przyjaźń ma moc.
Renata Piątkowska0
Okładka ksiązki - Gang Swojaków. O tym, że przyjaźń ma moc.

Zapraszamy wszystkie dzieci do lektury opowieści o wspaniałych zwierzętach z Gangu Swojaków. Spotkacie tu zwierzaki znane Wam z widzenia jak i te zagrożone...

To się nie mieści w głowie / Książka dwujęzyczna polsko-ukraińska
Renata Piątkowska0
Okładka ksiązki - To się nie mieści w głowie /     Książka dwujęzyczna polsko-ukraińska

Czy można zaprzyjaźnić się z kozą albo zabrać rybę na spacer? Oczywiście, że można. Można też zjadać pełne miski dziwnych fioletek i bez strachu wsadzać...