Dzień z przyjaciółmi

Szop pracz chce upiec szarlotkę, ale ponieważ nie ma w domu jajek, udaje się do Lisa, który potrzebuje drabiny. Idą więc do borsuka. On ma wszystko, ale potrzebuje też pomocy - od Niedźwiedzia. Tak więc cała czwórka (z wroną) kontynuuje wędrówkę przez pola i łąki, skubiąc po drodze jeżyny. Znajdują niedźwiedzia z wędką przy strumieniu.

Opowiadanie o piątce przyjaciół, którzy spędzają razem spokojny i przyjemny dzień. Relaksująca, pogodna i poetycka książka obrazkowa o uważności i cieszeniu się chwilą. Tak piękna w swej prostocie, że niewątpliwie ma szansę stać się klasyką.

Informacje dodatkowe o Dzień z przyjaciółmi:

Wydawnictwo: Tako
Data wydania: 2023-05-05
Tytuł oryginału: Ein Tag mit Freuden

Kup książkę Dzień z przyjaciółmi

Dzień z przyjaciółmi - opinie o książce

Avatar użytkownika - katee87
katee87
Przeczytane:2023-05-24, Ocena: 6, Przeczytałem,

"Dzień z przyjaciółmi" to niewielka, ale niezwykle ujmująca książka, która zabiera nas w podróż pełną ciepła i beztroski. Autor w mistrzowski sposób oddaje atmosferę leniwego, słonecznego dnia, gdzie czas płynie niezwykle wolno. To opowieść o niespiesznym przechadzeniu po leśnych ścieżkach, łowieniu ryb i niesieniu pomocy, która zbliża i poprawia nastrój.

Jednym z najbardziej intrygujących elementów tej książki jest personifikacja zwierząt, które stają się bohaterami historii. Szop, lis, borsuk, niedźwiedź i wrona to postacie pełne ciepła i przyjaźni. Przez całą książkę prowadzą przyjemne rozmowach, pieką aromatyczną szarlotkę i razem spędzają beztroski czas. To wspaniały przykład prawdziwej przyjaźni i uważności na potrzeby innych.

"Dzień z przyjaciółmi" to książka, która skupia się na relaksie i cieszeniu chwilą. Autor przypomina nam, jak ważne jest docenianie spokojnych, przyjemnych chwil spędzonych w doskonałym towarzystwie. W tej historii odkrywamy, jak czerpać radość ze wspólnie spędzonych dni i celebrować codzienność.

Jestem pod wrażeniem oszczędności słów, jakich użył autor, aby wywołać tak bogate emocje. Choć opowieść jest krótka, w pełni oddaje uczucia bohaterów, którzy cieszą się z obecności bliskich. Książka przypomina nam również, że czas, który poświęcamy drugiej osobie, jest bezcenny i niezastąpiony. To prawdziwa celebracja przyjaźni i relacji, która rozkwita na łagodnym tle spokoju.

Czytając "Dzień z przyjaciółmi", czuć zapach lata i słonecznych dni. Malownicze kadry przewijają się przed naszymi oczami, odcinając od pędu codzienności.

Niewątpliwie to książka, która wnosi do naszego życia łagodność i błogi spokój. Jej przesłanie jest klarowne: doceniajmy chwile.

Dookoła świata z przyjaciółmi
Philip Waechter0
Okładka ksiązki - Dookoła świata z przyjaciółmi

Kolejna po DNIU Z PRZYJACIÓŁMI książka obrazkowa o piątce przyjaciół, którzy uczą, jak cieszyć się chwilą i czerpać radość z życia. Tym razem wesoła sąsiedzka...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;