Dziewczyna ze Szczepankowa

Trzecia po "Pewnego lata w Szczepankowie" i "Niecodziennym upominku" część opowieści o ludziach, których połączył mazurski pensjonat. Młodzi Biernaccy dorastają. Braterstwo krwi Zojki i Krzyśka zostaje wystawione na próbę. Pojawienie się Izy, przebojowej dziewczyny z licencją pilota, sprawi, że Zojka odkryje w sobie coś, czego się nie spodziewała, Krzysiek zaś będzie musiał udowodnić, że dorównuje śmiałością nowej znajomej. Do akcji wkracza Jasiek, przystojny weterynarz z doktoratem. Helena rozstanie się z Waśką na zawsze, a babcię Krystynę zaskoczą złe wieści i antyterroryści.
Dalsze losy bohaterów, których zachwyciły szczepankowskie klimaty i urok mazurskiego krajobrazu.

Maria Ulatowska, autorka wielu książek obyczajowych, m.in. serii o Sosnówce, od 2014 roku pisząca powieści wspólnie z Jackiem Skowrońskim, autorem powieści sensacyjnych. Razem napisali dotychczas dwa kryminały obyczajowe, dwie powieści z historią w tle, jedną opowieść obyczajowo-przygodową, po czym postanowili wrócić do klimatów Sosnówki i tak rozpoczął się "Cykl Szczepankowski". Przed Państwem trzecia z czterech części tego cyklu.
Prywatnie, poza pisaniem, najbardziej lubią podróże po świecie, zwiedzili już cztery kontynenty, a jeszcze przed nimi wiele egzotycznych miejsc, które odwiedzą z całą pewnością.

Informacje dodatkowe o Dziewczyna ze Szczepankowa:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2019-03-12

Kup książkę Dziewczyna ze Szczepankowa

Dziewczyna ze Szczepankowa - opinie o książce

,,Dziewczyna ze Szczepankowa'' to trzecia część cyklu o pięknej mazurskiej miejscowości: Szczepankowie.
Znów przenosimy się w urokliwe mazurskie okolice z ulubionymi bohaterami.
Tym razem najwięcej czasu autorzy poświęcają najmłodszym bohaterom: Zojce i Krzysiowi. Nie zabraknie również nowych bohaterów.I jak zwykle wspaniała pełna ciepła babcia Krystyna, która pokazuje jak się w życiu nie poddawać.
Książka pełna ciepła i życzliwości. Aż chce się wracać do szczepankowa i jego  bohaterów.

Dopiero co Krzyś i Zojka byli dziećmi, a tu pierwsze miłości, zazdrości, wkraczanie w dorosłość, trudne wybory (co studiować, czym się zajmowć, z kim się związać), no i zakończenie, które zaskakuje i zastanawia jak to wszystko dalej się potoczy.

Avatar użytkownika - jolantasatko
Przeczytane:2019-05-04, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2019,
Niecodzienny upominek
Maria Ulatowska0
Okładka ksiązki - Niecodzienny upominek

Cyklu Szczepankowskiego część druga... Miłość, która rozpoczęła się nad jeziorem. Niespodziewany syn... i upominek, wieszczący szczęśliwe zakończenie...

Kamienica przy Kruczej
Maria Ulatowska0
Okładka ksiązki - Kamienica przy Kruczej

Krucza 46 – wspólny adres, od którego zaczyna się każda historia w tej książce. Dzieje zwykłych ludzi na tle czasów, w których przyszło im żyć...