Dziewczynka

To nie jest książka o wojnie. To książka o dzieciństwie w czasie wojny. Alona Frankel, autorka tłumaczonych na kilkanaście języków książek dla dzieci, pozwoliła przemówić dziewczynce, którą wtedy była, która nadal w niej jest.

Informacje dodatkowe o Dziewczynka:

Kup książkę Dziewczynka

Dziewczynka - opinie o książce

Avatar użytkownika - wampirka44
wampirka44
Przeczytane:2023-05-30, Ocena: 6, Przeczytałam, 45 książek w 2023 , Żydzi, Antysemityzm ,

"DZIEWCZYNKA" ALONA FRANKEL

Autorka książki wspomina swoje dzieciństwo w czasie II wojny światowej, kiedy to jako kilkuletnia żydowska dziewczynka musiała się ukrywać przed Niemcami. Dzięki swoim rodzicom udało jej się przeżyć te straszne lata wojny.

Po wojnie byli zmuszeni wyjechać do nowo tworzącego się państwa Izrael.

Autorka ze świetną pamięcią do szczegółów powraca do tych wszystkich strasznych dni.

Książkę czyta się bardzo dobrze, choć ze względu na brak czasu przeczytanie jej zajęło mi aż dwa tygodnie (czytałam głównie w weekendy). Książka zawiera wiele powtórzeń, choć mi to wcale nie przeszkadzało, Alona Frankel starała się pisać z punktu widzenia  małej dziewczynki, którą wtedy była.

Avatar użytkownika - elphaba
elphaba
Przeczytane:2011-10-19, Przeczytałam,
Nocnik nad nocnikami
Alona Frankel0
Okładka ksiązki - Nocnik nad nocnikami

?Nocnik nad nocnikami? to nieoceniony dodatek do pierwszego nocnika. Dzieciaki uwielbiają tę książeczkę, z zapałem ?czytają? i bezboleśnie rozstają się...

Nocnik nad nocnikami
Alona Frankel0