Eden – It’s an Endless World! #4

Akcja Edenu osadzona jest w niedalekiej przyszłości (przełom XXI i XXII wieku), w świecie spustoszonym przez tajemniczy wirus (Closure Virus). Epidemia, która zmniejszyła populację Ziemi o co najmniej 15%, zmieniła polityczną i ekonomiczną mapę świata. Historia opowiadana przez Hirokiego Endo rozciąga się na wiele lat i obraca się wokół postaci dorastającego chłopca Eliaha Ballarda. W tle rozgrywa się walka o światową dominację, podkreślona ciągłą groźbą następnego ataku śmiertelnego wirusa. Większość wydarzeń rozgrywa się w Ameryce Południowej.

Informacje dodatkowe o Eden – It’s an Endless World! #4:

Wydawnictwo: Kotori
Data wydania: 2022 (data przybliżona)
Kategoria: Komiksy

Kup książkę Eden – It’s an Endless World! #4

Eden – It’s an Endless World! #4 - opinie o książce

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2022-05-06, Ocena: 6, Przeczytałem,

Poprzednie tomy serii były mocno skoncentrowane na akcji i ukazaniu cyberpunkowego klimatu dzieła. Pewne scenariuszowe zmiany zaczęły zachodzić w tomie trzecim. Manga Eden Tom 4 kontynuuje ten trend i sporą uwagę odbiorcy skupia na życiu i codziennych problemach głównego bohatera serii (Eliah). Obserwujemy tutaj jak mocno się on zmienia, głównie za sprawą jego związku z Heleną, piękną prostytutką o niezwykle silnym charakterze.

Hiroki Endo w kreślonej przez siebie historii nie jest jednak monotematyczny i nie poświęca całego dzieła wyłącznie Eliahowi. Śmiało można wręcz napisać, że wykorzystuje on tę postać do ukazania mrocznego, brutalnego i złożonego świata. Rzeczywistości, w której przemoc odgrywa bardzo ważną rolę i staje się jedną z możliwości rozwiązywania różnorakich problemów. Autor w intrygujący sposób analizuje w ten sposób mroczną stronę ludzkości i pokazuje jak różnorakie uzależnienia (od władzy, pieniędzy, narkotyków), potrafią być destrukcyjne. Treść jest bardzo rozbudowana i jednocześnie świetnie napisana. Dojrzały czytelnik powinien więc docenić złożoności scenariusza, który w wielu swoich momentach potrafi zaskoczyć.

W fabule znajdziemy również całkiem pokaźną retrospekcję przeszłości Pedro Octavio. Człowieka odgrywającego kluczową rolę w prezentowanej tutaj historii. Jednostki, która kiedyś kierowała się honorem, odwagą i godnością. Świat jednak brutalnie zweryfikował jego ideały i pozostawił tylko pustą skorupę skłonną do sadyzmu i przesadnego okrucieństwa. Tym właśnie wątkiem autor stara się uświadomić czytelnika, że to społeczeństwo psuje ludzi i potrafi ono mieć destrukcyjny wpływ na człowieka.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2022-03-21, Ocena: 5, Przeczytałem,

SEKS I PRZEMOC

Czwarty zbiorczy tom ,,Edenu" (czyli siódmy i ósmy normalnej edycji) to rzecz spokojniejsza pod względem akcji, od poprzednich części. Jednocześnie to tom jeszcze bardziej nastawiony na bohaterów i emocje, nawet romantyczne (choć częściej erotyczne) uniesienia, dzięki czemu mocniej przemawia do czytelników. I robi równie dobre, jeśli nie lepsze nawet wrażenie, niż części dotąd wydane.

Pora poznać przeszłość Pedro, gangstera, o którym jak najwięcej chce dowiedzieć się Elijah. Nadchodzi też czas nieoczekiwanych i niepewnych sojuszy, walk przestępców i... cieplejszych uczuć. Dokąd jednak to wszystko zmierza?

Jak pisałem, na wstępie, ten tom ,,Edenu" jest spokojniejszy. Jest też bardziej nastawiony na relacje między bohaterami, uczucia, codzienność. I jest tu więcej jeszcze erotyki, niż dotychczas. Czasem podanej nawet w zabawny sposób - mówię tu zarówno o głównej treści, jak i bonusie w postaci skeczy z erotycznymi scenkami. Dzięki temu rzecz jest bliższa życia, ludzi, bardziej pozwala identyfikować się z postaciami, a także wciągnąć w wydarzenia. Te postacie zresztą skrojone są dobrze, wielowymiarowo, mając mnóstwo cech pozytywnych i negatywnych, tak że ciężko jest polubić kogoś bez zastrzeżeń. I to się ceni.

Avatar użytkownika - isil
isil
Ocena: 4, Przeczytałem,
Eden t.5
Hiroki Endo0
Okładka ksiązki - Eden t.5

Piąty tom komiksu o walce ostatnich ludzi na Ziemi z siejącą postrach organizacją Propatria. Tylko dla dorosłych....

Eden - It's an Endless World! #2
Hiroki Endo0