Egmont familijny. Co czytali sobie kiedy byli mali

Książka zawiera 24 wywiady, przeprowadzone ze znanymi osobami życia publicznego. Ewa Świerżewska i Jarosław Mikołajewski pytają swoich rozmówców o ich dzieciństwo i dojrzewanie oraz o to, jaki wpływ przeczytane lektury miały na ich życie.

Informacje dodatkowe o Egmont familijny. Co czytali sobie kiedy byli mali:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2014-04-07
Kategoria: Inne

Kup książkę Egmont familijny. Co czytali sobie kiedy byli mali

Egmont familijny. Co czytali sobie kiedy byli mali - opinie o książce

'Kto czyta książki, ten żyje podwójnie'

Po dłuższych namysłach nad tym, jaką polecić Wam książkę, wpadła mi do głowy następująca pozycja: Co czytali sobie kiedy byli mali?

Ten dość dobry wywiad- rzeka zawierający 24 rozmowy ze znakomitymi osobistościami: aktorzy, dziennikarze, pisarze, sportowcy, ludzie biznesu, naukowcy, podróżnicy. Wśród nich największym erudytą-gawędziarzem okazał się być prof. Jerzy Bralczyk. Warto zwrócić uwagę na przemyślenia innego, lecz już nieżyjącego profesora, Wiktora Osiatyńskiego.

Ewa Świeżewska i Jarosław Mikołajewski indagują swoich interlokutorów na temat tego w jaki sposób lektury wpłynęły na ich życie. Mamy też rozmowy o dzieciństwie, dorastaniu. Rozmówcy są zajmującymi osobami, można ich słuchać bez końca.

Uważam, zgodnie z popularnym powiedzeniem, że czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał. Już w młodym wieku dobrze jest zaszczepić nawyk sięgania po wartościową literaturę, nie pomijając przy tym największych klasyków i ich dzieł. To od nas zależy jakiego typu prace będą czytać nasi wychowankowie. I najlepiej, żeby to była literatura faktu,  porządna biografia czy solidny reportaż.

Co czytali gdy byli mali mogę polecić każdemu z Was, bowiem publikacja jest deserem dla ciała i ducha. Uwodzi również estetyczna szata graficzna.

I na koniec przypomnę łacińską sentencję: Litteraturum radices amare sunt fructus dulces.

Avatar użytkownika - Olena
Olena
Przeczytane:2014-04-17, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek -2014,
To jedna z tych książek, z których co prawda nic się nie wynosi, ale za to bardzo przyjemnie się je czyta. Chwila relaksu, podszyte sentymentem poruszenie na widok okładek i ilustracji z dawnych lat, przywołujących na myśl czasy, gdy człowiek poruszał się gdzieś pomiędzy magią książkowych opowieści a stygnącą owsianką. Sympatyczna literacka podróż za kilka uśmiechów.
Avatar użytkownika - morgit
morgit
Przeczytane:2014-04-18, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
Kuchnia włoska. Ponad 100 wspaniałych przepisów
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Kuchnia włoska.  Ponad 100 wspaniałych przepisów

Potrawy kuchni włoskiej są niezwykle popularne, a wspaniały smak makaronu, risotto, regionalnych potraw z mięsa, dań rybnych czy wyśmienitych deserów przypomina...

Paul Celan: język i Zagłada
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Paul Celan: język i Zagłada

Pod red. Adama Lipszyca i Pawła Piszczatowskiego DZIAŁKA ŚNIEGU: dęba, do ostatka, z wiatrem wznoszącym, wobec chat, co na zawsze uprzątnięte z okien...