Ekonomia sportu. Zagadnienia metodologiczne i wybrane doświadczenia

W książce Autor przedstawia genezę i rozwój ekonomii sportu (jako subdziedziny ekonomii), ujmuje zagadnienie statystycznie (na licznych przykładach z rynku sportowego), ekonomiczno-społecznie, wskazuje wymiar gospodarczy oraz metodologię tworzenia sportowego PKB. Prowadzi rozważania na temat znaczenia ryzyka w działalności sportowej.

Dzięki publikacji poznamy sytuację ekonomiczną profesjonalnych klubów piłkarskich zrzeszonych w Ekstraklasie oraz główne problemy i zagadnienia wpływające na sytuację w polskiej piłce nożnej. Dowiemy się o źródłach finansowania działalności klubów piłkarskich z Niemiec, kwestiach sponsoringu sportu w odniesieniu do współpracy klubów z partnerami biznesowymi na terenie Niemiec. Autor przytacza także liczne przykłady konkretnych inicjatyw i projektów dotyczących edukacji, kultury i ochrony środowiska naturalnego.

W publikacji uwzględniono dostępne dane, opracowania i raporty, które pozwoliły na przedstawienie obrazu ekonomicznego sportu profesjonalnego. Zebrany materiał jest efektem wieloletniej pracy naukowo-badawczej w obszarze nauk społecznych.

Informacje dodatkowe o Ekonomia sportu. Zagadnienia metodologiczne i wybrane doświadczenia:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania: 2019-12-02
Kategoria: Sport
ISBN: 9788301209148

Tagi: bóg Organizacje sportowe

Kup książkę Ekonomia sportu. Zagadnienia metodologiczne i wybrane doświadczenia

Ekonomia sportu. Zagadnienia metodologiczne i wybrane doświadczenia - opinie o książce

Co myślą wiersze
Artur Grabowski0
Okładka ksiązki - Co myślą wiersze

Książka Artura Grabowskiego stanowi ważną i odważną propozycję nie tylko lektury dużej części polskiej poezji dwudziestowiecznej, ale też określenia na...

Prawdziwy Dramat Teatru. O metateatrze i metadramacie Bogusława Schaeffera
Artur Grabowski0
Okładka ksiązki - Prawdziwy Dramat Teatru. O metateatrze i metadramacie Bogusława Schaeffera

Prawdziwy Dramat Teatru nie jest z pewnością tradycyjną monografią i ze względu na sam tryb argumentacji (dominuje wszak żywiołowy, eseistyczny styl...