Ekspresem z Sokratesem. Czego martwi filozofowie uczą nas o życiu

Ekspresem z Sokratesem" to pełna wrażeń podróż intelektualna śladami niektórych z największych myślicieli w historii - od Epikura i Marka Aureliusza, przez Konfucjusza i Gandhiego, po Nietzschego, Schopenhauera i Simone de Beauvoir.

Podróżując pociągiem (jest to środek komunikacji najbardziej sprzyjający zadumie), Eric Weiner objeżdża świat, zatrzymując się w miejscach związanych z filozofami i filozofowaniem - od Grecji po Chiny, od Stanów Zjednoczonych po Indie - po drodze rozmyślając o życiowych lekcjach, których uczą nas wielcy myśliciele przeszłości. Jego cel to odkryć na nowo pierwotny sens filozofii - nie jako domeny abstrakcyjnych, niepraktycznych rozważań, lecz jako terapii duszy, która uczy nas, jak wieść bardziej znaczące, bardziej szczęśliwe życie. Jak bowiem zauważa, gdyby w starożytnych Atenach istniały księgarnie, działy ,,Filozofia" i ,,Przemiana osobista" byłyby jednym i tym samym.

Informacje dodatkowe o Ekspresem z Sokratesem. Czego martwi filozofowie uczą nas o życiu:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania: 2020-10-30
Kategoria: Socjologia, filozofia
Tytuł oryginału: The Socrates Express: In Search of Life Lessons from Dead Philosophers

Kup książkę Ekspresem z Sokratesem. Czego martwi filozofowie uczą nas o życiu

Ekspresem z Sokratesem. Czego martwi filozofowie uczą nas o życiu - opinie o książce

Geografia szczęścia. W poszukiwaniu najszczęśliwszych miejsc na świecie
Eric Weiner0
Okładka ksiązki - Geografia szczęścia. W poszukiwaniu najszczęśliwszych miejsc na świecie

PODRÓŻ PO NAJSZCZĘŚLIWSZYCH MIEJSCACH NA ŚWIECIE Co sprawia, że dany kraj uznawany jest za szczęśliwy? Czego zazdrościmy mieszkańcom innych państw...

Poznam sympatycznego Boga
Eric Weiner0
Okładka ksiązki - Poznam sympatycznego Boga

Po nagłym pobycie w szpitalu Eric Weiner – modelowy „duchowy podglądacz”, agnostyk i doświadczony podróżnik – zaczyna zmagać się...