Embriologia

W ostatnich latach wzrasta zainteresowanie embriologią. Wiąże się to z rewolucyjnymi osiągnięciami związanymi z klonowaniem ssaków, wynikami badań nad komórkami macierzystymi oraz doskonaleniem metod zapłodnienia wspomaganego medycznie. Niektóre terminy embriologiczne - zarodek, blastocysta, węzeł zarodkowy, zarodkowe komórki macierzyste - zyskały już rangę obiegowych pojęć medialnych. W podręczniku autor zwięźle i przystępnie omawia wszystkie etapy rozwoju prenatalnego człowieka. Wiele miejsca poświęca wadom wrodzonym, które współcześnie stały się ważnym problemem medycznym, społecznym i ekonomicznym. Oddzielne rozdziały poświęcono klonowaniu i komórkom macierzystym. Książka jest bogato ilustrowana kolorowymi schematami, obrazami ultrasonograficznymi płodu prawidłowego i płodu z niektórymi wadami wrodzonymi, a także archiwalnymi preparatami histologicznymi zarodka we wczesnym stadium rozwoju oraz - po raz pierwszy publikowanymi - rycinami zarodka uzyskanego metodami zapłodnienia in vitro. Podręcznik adresowany jest do studentów medycyny, studentów pielęgniarstwa, lekarzy, pielęgniarek, a także studentów fizjoterapii, weterynarii, biologii, pedagogiki oraz innych szkół o profilu biologiczno-medycznym.

Informacje dodatkowe o Embriologia:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL
Data wydania: 2004 (data przybliżona)
Kategoria: Medycyna i zdrowie
ISBN: 9788320035933