Europejka

Niecodzienny dziennik zakochanej, nowoczesnej matki Polki. Osoby publicznej, a zarazem skrajnie prywatnej, która wraca po kilku latach z Europy do Polski, w momencie gdy Polska wraca do Europy. Autorka prowadzi życie outsiderki na podwarszawskiej wsi, skąd celnie komentuje paradoksy współczesności, przekładając doświadczenia osobiste na uniwersalne. Jej wyjątkowy zmysł obserwacji i poczucie humoru sprawia, że świat staje się łańcuchem cudów, które zwykliśmy nazywać codziennością.

Informacje dodatkowe o Europejka:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: b.d
ISBN: 83-89291-92-4

Kup książkę Europejka

Europejka - opinie o książce

Avatar użytkownika - Faustyna
Faustyna
Przeczytane:2014-07-25, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014, biografie, dzienniki,
Gretkowska jak zwykle w swoim stylu wnikliwie analizuje to co dzieje się naokoło niej, jednocześnie patrząc przez pryzmat swojej rodziny i swojej codzienności. Niecodzienny dziennik obejmujący rok z życia pisarki jest to rok jakże obfitujący w wydarzenia z jej prywatnego życia (kupno domu, przeprowadzka), jak i wydarzenia w życiu Polski (członkostwo w Unii Europejskiej). Gorąco polecam!
Avatar użytkownika - astamate
astamate
Ocena: 6, Czytam,
Europejka. Gretkowska. Ja. Rzeczywistośc Polska, problemy małe i mniejsze... Człowiek chciałby podskoczyć, powiedzieć coś mądrego i dostaje w łeb. o seksie- nie można , o religi- nie można, o polityce- nie można... to znaczy- można tylko trzeba tak jak należy a jak nalezy? Gretkowska nam pisze- jak nie nalezy. Książki Gretkowskiej są dla mnie trudne- niektóre zdania muszę sobie wnikliwie doczytać w encyklopedii ale to właśnie stanowi też wartość tych ksiażek.
Avatar użytkownika - maddziaa
maddziaa
Przeczytane:2010-03-16,
Niektórzy uważają, ją a skandalistkę.... ja nie. Odpowiada mi jej styl. i świetna książka.
Avatar użytkownika - Zawolka
Przeczytane:2008-09-30, Ocena: 4, Przeczytałam,
Kabaret metafizyczny
Manuela Gretkowska0
Okładka ksiązki - Kabaret metafizyczny

Tytułowy kabaret to miejsce spotkań paryskiej dekadencji. Groteskowi bohaterowie jak Beba ? striptizerka o dwóch łechtaczkach prezentująca orgazm w stereo...

Kosmitka
Manuela Gretkowska0
Okładka ksiązki - Kosmitka

Punkt widzenia, jakiego jeszcze nie było w polskiej literaturze. Opowieść odkrywająca nieznane światy polityki, duchowości i rodzinnej codzienności. Paradoksy...