Everyday Polish. English-Polish phrase book. Mini language course

Everyday language is a phrase book designed for people who want to learn the basics of Polish. It includes questions, answers, words and phrases facilitating communication in typical situations connected with a trip or stay abroad. It can be helpful when learning the basics of the language or can be used in certain, specific situations. This phrase book is principally designed for people who do not know Polish. But people who have had previous contact with Polish can also use it. The lexical ma

Informacje dodatkowe o Everyday Polish. English-Polish phrase book. Mini language course:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: b.d
Kategoria:
ISBN: 83-89635-04-6

Kup książkę Everyday Polish. English-Polish phrase book. Mini language course

Everyday Polish. English-Polish phrase book. Mini language course - opinie o książce

praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Europa na zimę tom 1 Polska Czechy Słowacja. Przewodnik dla zmotoryzowanych Pascal

Nasz przewodnik to idealna propozycja dla wszystkich, którzy wybierają się na narty do Polski i za granicę. Narciarze i snowboardziści znajdą tu...

praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Finanse 2007 Finanse publiczne Dochody samorządowe Ordynacja podatkowa Narodowy Bank Polski Prawo bankowe Prawo dewizowe Prawo c

"Finanse 2007" to opracowanie zawierajace m.in.. teksty niżej wymienionych aktów prawnych, takich jak:- ustawa o finansach publicznych- ustawa...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;