Excel 2010 PL. Programowanie w VBA. Vademecum Walkenbacha

Opanuj możliwości VBA z największym autorytetem w dziedzinie Excela!

Jak projektować przyjazne użytkownikom okna dialogowe? Jak stosować VBA do tworzenia użytecznych aplikacji dla Excela? Jak rozszerzać możliwości Excela i tworzyć praktyczne dodatki?

Nie należysz do osób, które onieśmiela potencjał Excela? Sprawnie tworzysz skoroszyty, wprowadzasz formuły, używasz funkcji arkuszowych i swobodnie posługujesz się Wstążką programu? Czujesz, że drzemie w nim jeszcze ogrom niezwykłych możliwości, ale nie wiesz, jak po nie sięgnąć? Najwyższa pora na naukę z Johnem Walkenbachem - najsłynniejszym ekspertem w dziedzinie Excela! Jeśli poznałeś już podstawowe funkcje tego programu, dzięki tej książce bez trudu opanujesz narzędzia zaawansowane, czyli takie, które naprawdę ułatwią i przyspieszą Twoją codzienną pracę!

Swoją naukę pod okiem mistrza zaczniesz od odświeżenia informacji na temat używania rozmaitych formuł oraz plików stosowanych i generowanych przez Excel. Zaraz potem przejdziesz do fascynującej części, poświęconej projektowaniu aplikacji w tym programie. Dowiesz się, czym taka aplikacja jest i jak szczegółowo wyglądają etapy jej tworzenia. Następnie opanujesz całą niezbędną wiedzę na temat języka VBA, aby sprawnie w nim programować oraz tworzyć funkcje i procedury. Nauczysz się również wykorzystywać jego możliwości podczas używania tabel przestawnych i wykresów. Ponadto wzbogacisz się o informacje na temat projektowania niestandardowych, przyjaznych okien dialogowych UserForm, automatycznej obsługi zdarzeń czy tworzenia praktycznych dodatków dla Excela.

Przegląd możliwości Excela 2010 Projektowanie aplikacji w programie Excel Język Visual Basic for Applications Zastosowanie formularzy UserForm Niestandardowe okna dialogowe Zaawansowane metody programowania Tabele przestawne, wykresy i obsługa zdarzeń Projektowanie dodatków do Excela Tworzenie systemów pomocy dla aplikacji Tworzenie aplikacji przyjaznych dla użytkownika Metody użycia VBA do pracy z plikami

Posiądź wiedzę profesjonalistów - wykorzystaj wszystkie
możliwości Excela i poszerzaj je!

Sięgnij po mistrzowskie umiejętności! Oto seria podręczników, w których najsłynniejszy ekspert w dziedzinie Excela, John Walkenbach, pokazuje, jak wykrzesać z tego programu maksimum możliwości! Te dedykowane średnio i bardzo zaawansowanym użytkownikom książki pozwalają wyjść poza świat standardowych narzędzi i dają praktyczną wiedzę o tym, jak rozszerzać i dopasowywać funkcjonalność Excela do własnych potrzeb! Fascynują Cię formuły, tworzenie makr, VBA czy projektowanie złożonych, przyjaznych dla użytkownika aplikacji? Nikt nie nauczy Cię więcej o Excelu niż sam mistrz Walkenbach!

Informacje dodatkowe o Excel 2010 PL. Programowanie w VBA. Vademecum Walkenbacha:

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2011-01-24
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Excel 2010 PL. Programowanie w VBA. Vademecum Walkenbacha

Excel 2010 PL. Programowanie w VBA. Vademecum Walkenbacha - opinie o książce

Excel 2003 PL. Programowanie w VBA. Vademecum profesjonalisty
John Walkenbach0
Okładka ksiązki - Excel 2003 PL. Programowanie w VBA. Vademecum profesjonalisty

Excel jeszcze bogatszy, poręczniejszy i dostosowany do Twoich potrzeb Możliwości Excela są ogromne, jednak nie zawsze w pełni odpowiadają naszym potrzebom...

Excel 2010 PL. Formuły
John Walkenbach0
Okładka ksiązki - Excel 2010 PL. Formuły

Wykorzystaj wszystkie możliwości drzemiące w formułach! Jak tworzyć formuły finansowe, tablicowe i tekstowe? Jak napisać własne funkcje arkusza w...