Fistaszki zebrane 1950 - 2000

Charles Schulz był amerykańskim skarbem: artystą, filozo!fem i przenikliwym obserwatorem życia.

Bill Clinton

Żadna prawdziwa kolekcja ,,Fistaszków" nie byłaby kompletna bez niniejszego tomu. Książka ta gromadzi rzadkie fistaszkowe rysunki, które w większości nie były publi!kowane od dziesięcioleci. Znajdziecie tutaj opowiadania, historyjki komiksowe, pojedyncze dowcipy rysunkowe, re!klamy, a nawet jeden przepis - wszystko to zaś stworzone ręką Charlesa M. Schulza. Na zakończenie całej serii Jean Schulz w posłowiu wzruszająco wspomina swojego męża.

Charles M. Schulz - amerykański grafik, znany na całym świecie dzięki komiksowi ,,Fistaszki". Urodził się w Minneapolis w Minnesocie. Walczył w Europie podczas drugiej wojny światowej. Po powrocie do USA został nauczycielem sztuki. Jego rysunki były publikowane w prasie od 1947 roku; spośród nich największą sławę zdobyły ,,Fistaszki". Popularność Schulza jest ogromna - wyróżniono go licznymi nagrodami, gwiazda z jego nazwiskiem znajduje się w hollywoodzkiej Alei Gwiazd, zorganizowano poświęcone mu muzeum, nazwano jego imieniem lotnisko. W 2001 roku otrzymał pośmiertnie Złoty Medal Kongresu, najwyższe odznaczenie, jakie może uzyskać cywilny obywatel Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Informacje dodatkowe o Fistaszki zebrane 1950 - 2000:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2022-06-23, Ocena: 5, Przeczytałem,

JESZCZE JEDEN KONIEC FISTASZKÓW

Wydawało się, że to już koniec. Kiedy w październiku zeszłego roku wydawnictwo Nasza Księgarnia wydało tom ,,Fistaszki zebrane: 1999-2000", zbierający nie tylko ostatnie paski z serii, ale też i cykl je poprzedzający, a potem jeszcze dorzuciło do tego wznowienie ,,Fistaszków zebranych 1950-1952", chyba każdy miał wrażenie, że już więcej nic z tego cyklu się nie ukaże. Bo i co by miało? A jednak teraz na sklepowe półki trafił tom uzupełniający opus magnum Schulza o rzeczy dotychczas nieznane i od lat niewznawiane, ale za to jak znakomite i warte poznania.

Na ten album składa się kilka rzeczy. Główny cykl ,,Fistaszków" składał się z drukowanych codziennie pasków gazetowych z przygodami dziecięcych bohaterów. Ale ich twórca w międzyczasie robił też inne rzeczy, jak historie o psie Snoopym, czy reklamy. I to właśnie jest to, co znajdziecie na stronach tego tomu. Są tu komiksy, są reklamówki, są wszelkiej maści prace dodatkowe, ale jest też i bardzo ciekawe, wspominkowe posłowie żony Schulza, które okazuje się być, jak cały ten album: sentymentalne, wzruszające i pocieszające.

Avatar użytkownika - isil
isil
Ocena: 5, Przeczytałem,
Fistaszki zebrane 1973-1974
Charles M. Schulz0
Okładka ksiązki - Fistaszki zebrane 1973-1974

Dzieło Charlesa M. Schulza pokazało mi, czym może być komiks, i sprawiło, że sam zapragnąłem zostać autorem komiksów. Bill Watterson, twórca...

Fistaszki zebrane 1981-1982
Charles M. Schulz0
Okładka ksiązki - Fistaszki zebrane 1981-1982

Charles Schulz był amerykańskim skarbem narodowym: artystą, filozofem i przenikliwym obserwatorem życia. Bill Clinton ,,Fistaszki" wkraczają w lata osiemdziesiąte...