Fragmenty mojego życia

Catherine de Hueck Doherty w swoich książkach i prelekcjach zawsze odsłaniała cząstkę samej siebie. We "Fragmentach mojego życia" dzieli się „swoją historią zbawienia”, stąd jej autobiografia jest nie tyle zapisem faktów, dat i wydarzeń, co przede wszystkim osobistą wizją tego, jak Bóg prowadził ją przez życie.

Na tych stronach opowiada o głębokich przeżyciach, które kształtowały jej serce i ducha.

Fragmenty mojego życia to historia miłości do Boga i ludzi. Czytając ją, spotkamy się z kobietą piękną i elegancką, pełną humoru, niespotykanej siły ducha i odwagi, kobietą o wielkiej wrażliwości i wewnętrznej prawości, bezkompromisową…

Pasjonująca duchowa autobiografia autorki "Pustyni" – światowego bestselleru, za który otrzymała prestiżową nagrodę przyznawaną przez Akademię Francuską. Wydarzenia jej życia mogłyby zapełnić kilka życiorysów. Osoba, wobec której nie sposób przejść obojętnie, świadek i przykład, jak w trudnych czasach żyć głęboką wiarą w realiach codzienności jako żona, matka, spełniona kobieta z sercem pełnym humoru, miłości, cierpienia i radości.

To jest klucz do zrozumienia tego, o czym pisze Catherine w swojej autobiografii. To wszechogarniająca miłość jest celem i źródłem jej powstania. Jeśli jest się zakochanym w Bogu, musi się równocześnie być zakochanym w ludziach – mówi autorka. Każda karta tej książki jest przesiąknięta miłością, która będąc odpowiedzią na miłość Boga, promieniuje w stronę ludzi. Może światło tej miłości ogrzeje i nasze serca?

Ewa K. Czaczkowska

Informacje dodatkowe o Fragmenty mojego życia:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Karmelitów Bosych w Krakowie
Data wydania: 2013-01-18
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-7604-187-2

Kup książkę Fragmenty mojego życia

Fragmenty mojego życia - opinie o książce

Avatar użytkownika - Dorota_Dega
Dorota_Dega
Przeczytane:2016-05-15, Przeczytałam, Mam,
,,(...) Przybyli żołnieże i aresztowali wszystkich mieszkańców wioski. Gdy dowiedzieli się co z nami zrobiono, przyszli nas uwolnić. Zanim zabrano nas na noszach do szpitala, pułkownik przyprowadził kulku wieśniaków i zapytał Borisa- Którzy z tych ludzi skazali państwa na śmierć i bili pana żonę po twarzy? Patrząc wprost w oczy człowieka, który był najbardziej odpowiedzialny za to, jak nas traktowano, Boris odpowiedział: Nie pamiętam. Myślę, że był to największy akt przebaczenia, jaki w życiu widziałam. (...) Powyższy cytat tak wiele mówi o wielkiej sile tej ksiązki, otwiera nam oczy na odwagę innych, czyż taki akt wybaczenia nie wymaga odwagi? Autorka miała również wielką siłę i odwagę zrezygnowac ze swojego bogactwa i stać się ,,ubogą wśród ubogich" Doprawdy piękna historia, obfitująa w barwne opowieści z życia rosyjskiej baronowej. Polecam przeczytać- naprawdę warto.