Gabinet dinozaurów

Odkrywaj świat dinozaurów przez magiczne trójkolorowe soczewki! Trzeci tom bestsellerowej serii edukacyjnych albumów z efektownymi, ,,trójwarstwowymi" ilustracjami.

Cofnij się w czasie o miliony lat i przekonaj się, jak wyglądało życie na naszej planecie w erze mezozoicznej. Rozejrzyj się w prehistorycznym krajobrazie, stań oko w oko z potężnymi dinozaurami i podziwiaj pradawne rośliny i zwierzęta. Zobacz, jak dzieliły się lądy, zanim powstały dzisiejsze kontynenty.Odkrywaj prehistoryczny świat w kalejdoskopie barw!

Każda z kolorowych ilustracji skrywa w sobie trzy ,,warstwy". Obejrzysz je przez kolorowe filtry dołączone do książki. Przez czerwony zobaczysz dinozaury, przez zielony - ich środowisko życia, a przez niebieski - prehistoryczne rośliny i zwierzęta.

Książka składa się z 10 rozdziałów prezentujących poszczególne części świata w erze mezozoicznej. W każdym znajduje się opis prehistorii danego regionu, czarno-biały przewodnik po tamtejszych gatunkach dinozaurów, prehistorycznych zwierząt i roślin oraz duże barwne ilustracje do oglądania przez kolorowe filtry (lub przez telefon komórkowy - za pomocą strony rgb-lens.carnowsky.com).

Informacje dodatkowe o Gabinet dinozaurów:

Wydawnictwo: Dwie siostry
Data wydania: 2022-10-12

Tagi: Dzieci od ok. 8 lat

Kup książkę Gabinet dinozaurów

Gabinet dinozaurów - opinie o książce

Mamy tu fanów dinozaurów?🦖 Dotarł do was Święty Mikołaj?🤔🎅 Jeśli z jakiegoś powodu nie znaleźliście w paczce tej książki, to nie zapomnijcie sami wrzucić jej do koszyka! To prawdziwa dinoPETARDA!

Jednocześnie to już trzeci przepiękny trójwymiarowy album, genialnie wspomagający naukę i rozbudzający ciekawość świata u młodego czytelnika (po anatomii i zoologii). Zastosowana technika - nakładanie na siebie elementów różnych ilustracji jest po prostu niezwykła.

Największa atrakcją książki są trójwarstwowe ilustracje, które oglądamy za pomocą magicznego szkiełka. Przez czerwoną soczewkę podziwiamy dinozaury, przez zieloną miejsca i środowisko a przez niebieską prehistoryczne rośliny i zwierzęta. Te obrazy wyłaniające się pod wpływem odrobiny magii są po prostu niesamowite 🤩 Ciężko opisać słowami, jak w rzeczywistości to wygląda. Mogę was jednak zapewnić, że ta książka będzie ozdobą waszych bibliotek 🤩 Sięgać po nią będą także wszyscy domownicy, bez względu na wiek.

Książka ma bardzo fajny układ. Dziesięć spójnych rozdziałów pokazuje nam różne regiony świata i zwięźle przekazuje o nich najważniejsze informacje. W każdym znajdziemy punkt obserwacyjny, w którym podziwiamy dinozaury oraz rośliny i zwierzęta z danego terenu. Na końcu mamy atlas paleontologa, a w nim krótkie podsumowanie tego, co widzieliśmy przez kolorowe szkiełka. Samego tekstu nie jest dużo. Jest krótko, ale bardzo na temat.

Książka została przepięknie i bardzo porządnie wydana. Ogromny format, gruba oprawa i dbałość o każdy detal, to jej wielkie zalety.
Moim zdaniem zachwyci każdego, nie tylko fana dinozaurów. Sam pomysł i wykonanie są bardzo innowacyjne! Ciężko jej się oprzeć ❤️ Bardzo polecam!

Instagram: @biblioteka.malych.czytaczy

Gabinet dinozaurów
Lucy Brownridge0
Okładka ksiązki - Gabinet dinozaurów

Odkrywaj świat dinozaurów przez magiczne trójkolorowe soczewki! Nowy tom w bestsellerowej serii edukacyjnych albumów z efektownymi, ,,trójwarstwowymi"...