Gabinet dinozaurów

Mamy tu fanów dinozaurów?🦖 Dotarł do was Święty Mikołaj?🤔🎅 Jeśli z jakiegoś powodu nie znaleźliście w paczce tej książki, to nie zapomnijcie sami wrzucić jej do koszyka! To prawdziwa dinoPETARDA!

Jednocześnie to już trzeci przepiękny trójwymiarowy album, genialnie wspomagający naukę i rozbudzający ciekawość świata u młodego czytelnika (po anatomii i zoologii). Zastosowana technika - nakładanie na siebie elementów różnych ilustracji jest po prostu niezwykła.

Największa atrakcją książki są trójwarstwowe ilustracje, które oglądamy za pomocą magicznego szkiełka. Przez czerwoną soczewkę podziwiamy dinozaury, przez zieloną miejsca i środowisko a przez niebieską prehistoryczne rośliny i zwierzęta. Te obrazy wyłaniające się pod wpływem odrobiny magii są po prostu niesamowite 🤩 Ciężko opisać słowami, jak w rzeczywistości to wygląda. Mogę was jednak zapewnić, że ta książka będzie ozdobą waszych bibliotek 🤩 Sięgać po nią będą także wszyscy domownicy, bez względu na wiek.

Książka ma bardzo fajny układ. Dziesięć spójnych rozdziałów pokazuje nam różne regiony świata i zwięźle przekazuje o nich najważniejsze informacje. W każdym znajdziemy punkt obserwacyjny, w którym podziwiamy dinozaury oraz rośliny i zwierzęta z danego terenu. Na końcu mamy atlas paleontologa, a w nim krótkie podsumowanie tego, co widzieliśmy przez kolorowe szkiełka. Samego tekstu nie jest dużo. Jest krótko, ale bardzo na temat.

Książka została przepięknie i bardzo porządnie wydana. Ogromny format, gruba oprawa i dbałość o każdy detal, to jej wielkie zalety.
Moim zdaniem zachwyci każdego, nie tylko fana dinozaurów. Sam pomysł i wykonanie są bardzo innowacyjne! Ciężko jej się oprzeć ❤️ Bardzo polecam!

Instagram: @biblioteka.malych.czytaczy

Informacje dodatkowe o Gabinet dinozaurów:

Wydawnictwo: Dwie siostry
Data wydania: 2021-10-27
ISBN: 9788381502009
Tytuł oryginału: Illumisaurus
Dodał/a opinię: BibliotekaMalych

Zobacz opinie o książce Gabinet dinozaurów

Kup książkę Gabinet dinozaurów

Bądź tak po prostu
Ewelina Dobosz ;