Ghost money

Pełen wybuchowej akcji polityczny thriller osadzony w niedalekiej przyszłości. Lindsey, studentka z Londynu, zostaje przypadkowo wciągnięta w wir zdarzeń mogących całkowicie odmienić obraz współczesnego świata. Cyberinwigilacja, wojna z terrorem, tajne programy CIA i zaginione pieniądze Al-Kaidy w zamkniętej historii autorstwa Thierry’ego Smolderena (autora niezapomnianego „Cygana”) i Dominique’a Bertaila.

Informacje dodatkowe o Ghost money:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2018-11-28
Kategoria: Komiksy
ISBN: 978-83-8110-637-5
Tytuł oryginału: Ghost money
Tłumaczenie: Wojciech Birek

Kup książkę Ghost money

Ghost money - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2018-12-08, Ocena: 4, Przeczytałem,

KAWAŁ DOBREGO POLITICAL FICTION

Tak w skrócie można podsumować to, z czym mamy do czynienia w przypadku „Ghost Money”, najnowszego albumu od Non Stop Comics, będącego zarazem zbiorem całej serii o tym tytule. Widząc jego okładkę, byłem pełen nadziei, że w moje ręce trafi udana fantastyka. Potem przeczytałem opis i mój entuzjazm osłabł – historii o terrorystach opartych na motywach zamachów z jedenastego września było w komiksach, kinie i literaturze całe multum i temat dawno mnie znudził. W końcu jednak zasiadłem do lektury i dzieło Smolderna i Bertaila autentycznie mnie kupiło i cieszę się, że dane mi było je przeczytać.

Początek XXI wieku. Po zamachach z jedenastego września trwa wojna z terroryzmem, a Amerykanie porywają i torturują rzesze obywateli bliskowschodniego pochodzenia, pozbawiając ich wszelkich praw. Jeden z aresztowanych okazuje się jednak człowiekiem, którego szukali od lat, nieświadomi, że tkwił w ich rękach. To on ma posiadać wiedzę, gdzie trafiły pieniądze, które terroryści zarobili na giełdowym szale po atakach. Umiera jednak, powiedziawszy im nie prawdę, a to, czego oczekiwali.
Dwadzieścia lat później świat znajduje się na podobnym kursie. Po raz pierwszy od czasów Busha neokonserwatyści znów zdobywają władzę, a wojna z terroryzmem mimo iż pozornie się zakończyła, wciąż jest tematem aktualnym. W Londynie młoda Lindsey bierze udział w manifestacji, podczas której dochodzi do ataku bombowego. Niemal stratowana przez spanikowany tłum, ocalona zostaje przez Chamzę, kobietę z wyższych sfer. Zafascynowana nią, zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia i zaczyna coraz więcej czasu spędzać w jej towarzystwie. Tak dowiaduje się, że Chamza ma powiązana z Emiratem Świateł, duchowym, demokratycznym ruchem złożonym z największych umysłów Azji i Bliskiego Wschodu. Ruch ten jednak jest solą w oku Amerykanów, którzy chcą na nowo rozpętać wojnę z terroryzmem. Ale czy taka rzeczywiście jest prawda? Lindsey trafia w sam środek śmiertelnego zagrożenia…

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/12/ghost-money-thierry-smolderen-dominique.html