GIMP w zastosowaniach

Książka "GIMP w zastosowaniach" jest praktycznym przewodnikiem tworzenia obrazów cyfrowych w programie GIMP. Wszystkie zagadnienia są przedstawione w postaci ćwiczeń o rosnącym stopniu trudności. Tematyka 175 opisanych przykładów obejmuje: skalowanie i kadrowanie obrazów; modyfikacje kolorów obrazu; operowanie narzędziami selekcji; wykorzystanie linijek i prowadnic; zastosowania ścieżek; posługiwanie się warstwy; narzędzie tekstowe; narzędzia malowania; narzędzia przekształcania obrazu orazfiltry. Początkowe ćwiczenia, opatrzone szczegółowym opisem, demonstrują podstawowe operacje wykonywane na obrazach cyfrowych. Stopniowo, w kolejnych rozdziałach, wprowadzane są nowe narzędzia i opcje dostępne w programie GIMP. Całość jest podsumowana rozdziałem zawierającym ponad dwadzieścia zadań łączących poznane umiejętności. Książka została napisana w taki sposób, by mogła stanowić podręcznik wykorzystywany do kursów, szkoleń i lekcji. Jej odbiorcą może być zarówno uczeń, student, nauczyciel jak i hobbysta interesujący się grafiką komputerową. Czytając książkę najlepiej samodzielnie wykonać przedstawione ćwiczenia. Wszystkie zdjęcia niezbędne do wykonania ćwiczeń oraz gotowe rozwiązania zadań są dostępne na stronie domowej autora pod adresem .

Informacje dodatkowe o GIMP w zastosowaniach:

Wydawnictwo: PWN
Data wydania: b.d
Kategoria: Informatyczne

Kup książkę GIMP w zastosowaniach

GIMP w zastosowaniach - opinie o książce