Gorsze niż śmierć

Północ.

Wezwanie do odizolowanego gospodarstwa rolnego na obrzeżach Oksfordu.

Człowiek zastrzelony z bliska, w kuchni.

---------

,,Jedna z najlepszych pisarek powieści kryminalnych, jaką nosił świat"Mark Billingham

,,Inspektor Fawley powraca lepszy niż kiedykolwiek"Shari Lapena

,,Wciągająca, emocjonująca, pełna napięcia i nieprzewidywalna"Karin Slaughter

Wszystko wskazuje na tragicznie zakończoną kradzież z włamaniem, ale inspektor Adam Fawley podejrzewa, że jest w tym coś więcej.

Kiedy policja odkrywa związek z głośną sprawą kryminalną z przeszłości, w której chodziło o morderstwo dziecka i rzekomą pomyłkę sądową, prasę ogarnia szaleństwo.

Nagle zespół Fawleya znajduje się pod lupą, obserwowana uważniej niż kiedykolwiek. A kiedy człowiek zaczyna grzebać w przeszłości, ma duże szanse natknąć się na kilka zakurzonych szkieletów w szafie...

Szósty pogmatwany thriller autorki bestsellerówThe Sunday Times, Cary Hunter - książka, której nie da się odłożyć. Coś w sam raz dla fanów Shari Lapeny, Claire Douglas i Lisy Jewell.

--------

,,Inteligentny, pochłaniający thriller z brutalną szczerością opisujący skomplikowaną historię ludzką"Janice Hallett,The Twyford Code

,,Jeżeli nie skosztowaliście jeszcze historii Adama Fawleya, teraz jest najlepszy moment"Daily Mail ,,Tajemnica jednocześnie satysfakcjonująca i zaskakująca"Klub KryminałówSunday Times

,,Znakomite przesłanki, trzymająca w napięciu fabuła i bohaterowie, których życie wykracza poza karty tej książki"JP Delaney, ,,W błogiej nieświadomości"

,,Sprytna, fascynująca powieść"Araminta Hall, Hidden Depths(albo dać ,,Kobiety niedoskonałe") ,,Kiedy już zaczniecie ją czytać, nie będziecie w stanie przerwać"Nicci French, The Unheard(albo dać ,,W sieci strachu) ,,Mistrzowski pokaz tego, jak należy pisać kryminały"John Marrs, The Vacation(albo dać ,,Co się skrywa między nami") ,,Seria o inspektorze Adamie Fawleyu robi się coraz lepsza i lepsza"Victoria Selman, Truly, Darkly, Deeply(albo dać Krew za krew"). ,,Ciągłe zwroty akcji, aż zapiera dech w piersi"Daily Mail

---------

Czytelnicy również kochają tą książkę:

,,Chwała nowej królowej kryminałów"Penny, Netgalley ,,Niewyobrażalny geniusz"Kath, Netgalley ,,Zdecydowanie coś dla fanów Lisy Gardner, Karin Slaughter i tym podobnych pisarek" Fiona, Netgalley ,,Z książki na książkę, ta seria robi się coraz lepsza" Tina, Netgalley

Informacje dodatkowe o Gorsze niż śmierć:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2024-04-03
Tytuł oryginału: Hope to die

Tagi: Thrillery i suspens

Kup książkę Gorsze niż śmierć

Gorsze niż śmierć - opinie o książce

Avatar użytkownika - Euka
Euka
Przeczytane:2024-04-18, Ocena: 6, Przeczytałem,

Świetna część, emocjonalna, zaskakująca, czytałam i nie wierzyłam, nie rozumiem postępowania Camilli. Nie mam dla kogoś takiego ani współczucia, ani zrozumienia, ani wybaczenia. Ta wydawałoby się nieprawdopodobna historia jest inspirowana prawdziwymi zdarzeniami.

W tej części mniej jest o życiu prywatnym Adama, całość skupia się na prowadzonym dochodzeniu.  Książka zaczyna się wezwaniem policji na przedmieścia, gdzie doszło do zastrzelenia intruza. Adam podejrzewa że właściciele domu nie mówią mu wszystkiego, a sprawa ma drugie dno. Jak się okazuje łączy się ona z inną sprzed wielu lat, kiedy to wydział sprawiedliwości najprawdopodobniej zawiódł. Nie ma ciała, nie ma zbrodni...czy można wydać słuszny wyrok ?

Bardzo mi się podobała ta książka, cały czas coś się działo, ciągle miałam nowe podejrzenia, ciekawa byłam zakończenia, które muszę przyznać mnie usatysfakcjonowało. Dodam, że również od strony psychologicznej autorka poradziła sobie fantastycznie.  Pokusiłabym się o stwierdzenie, że to najlepsza z wszystkich części. Polecam wam tę książkę gorąco, gwarantuję emocje i wiem, że czas z tą książką upłynie wam szybko.

Avatar użytkownika - KamaZ03
KamaZ03
Przeczytane:2024-04-23, Ocena: 6, Przeczytałem,

Pewnej nocy funkcjonariusze policji z Oxfordu zostają wezwani na miejsce zabójstwa.

Sprawa wygląda na dość prostą , ponieważ starszy pan zastrzelił mężczyznę, który włamał się do jego domu.

Inspektor Adam Fawley podejrzewa jednak, że zarówno podejrzany jak i jego małżonka nie mówią mu całej prawdy a dochodzenie ma drugie dno.

Szybko okazuje się, że intuicja nie zawiodła policjanta.

Na jaw bowiem wychodzą kolejne sekrety pary emerytów, oraz powiązania obecnie prowadzonego śledztwa ze sprawą młodej dzieciobójczyni sprzed dwudziestu lat.

Jakie tajemnice zostaną odkryte? Jakie motywy stały za popełnioną zbrodnią?

Bolesna przeszłość, życie prywatne Adama i jego ukochanej żony Alex oraz spektakularne zwroty akcji w połączeniu z nietuzinkową kreacją bohaterów sprawiają ,że tę powieść się pochłania.

Dreszczyk emocji i prawdziwe wydarzenia przeplatają się z fabułą w iście mistrzowski sposób.

Serdecznie polecam ?

Murder in the Family
Cara Hunter0
Okładka ksiązki - Murder in the Family

THE FIRST EVER STAND-ALONE FROM THE MILLION-COPY BESTSELLER*From the Sunday Times Bestselling author of CLOSE TO HOME comes a brilliant standalone thriller...

Kto je porwał?
Cara Hunter0
Okładka ksiązki - Kto je porwał?

PIERWSZA DZIEWCZYNA WRÓCIŁA. DRUGA MOŻE NIE MIEĆ TYLE SZCZĘŚCIA. HISTORIA LUBI SIĘ POWTARZAĆ, PRAWDA? Spokojne przedmieścia bywają świadkami najpotworniejszych...