Gra o miłość

Bohaterka książki jest nauczycielką języka polskiego w liceum. Nie ma męża, narzeczonego a nawet widoków na chłopaka. Ma za to oddaną przyjaciółkę Jolkę i rodzinę, która przy każdej okazji wypomina jej staropanieństwo.W dniu trzydziestych urodzin Apolonia wygrywa zaproszenie dla dwóch osób na bal sylwestrowy w Zakopanem.Czy trzy miesiące wystarczą na znalezienie odpowiedniego mężczyzny? Mężczyzny na wyjazd, a może na życie...Gra o miłość to historia bardzo współczesna, opowiedziana z dystansem i przymrużeniem oka. Lektura dla tych, którzy potrzebują oddechu po męczącym dniu, nie całkiem serio patrzą na świat, lubią, gdy wszystko kończy się dobrze.

Informacje dodatkowe o Gra o miłość:

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: b.d

Kup książkę Gra o miłość

Gra o miłość - opinie o książce

Lekka, zabawna, przewiduywalna ale jakże sympatyczna lektura po ciężkim dniu pracy.Cały cykl książek Justyny Szymańskiej opisuje perypetie kilku znajomych osób - tym razem jest to 30-letnia Apolonia, nauczycielki języka polskiego, która szuka męża. Czy go znajdzie? Barwny język i dobrze oddane postaci bohaterów to duży atut tej lektury. Warto!
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2014-03-13,

W "Grze o miłość" wprawdzie bohaterką jest 30-letnia nauczycielka o niespotykanym imieniu Apolonia, którą dyrektor szkoły nazywa Apolońcią, ale jest i druga, to babcia bohaterki o równie mało spotykanym imieniu, Matylda.

Apolonia mimo swych 30 lat jest nadal samotna i nawet nie byłoby jej z tym źle, gdyby nie ciągłe przypominanie jej na coniedzielnych obiadach u matki o jej "staropanieństwie". Ma ustabilizowane życie, każdy dzień dokładnie zaplanowany i jak na swój wiek jest bardzo zachowawcza w swych poglądach na styl życia. Matylda natomiast mimo swych ponad 70 lat jest osobą nowoczesną i żywotną, udzielającą się w Klubie Seniora  a nadto wzbudzającą spore zainteresowanie u płci brzydkiej.

Apolonia chciałaby jednak  zmiany w swym życiu i marzy o mężczyźnie swego życia, a ponieważ wygrała dwa bilety na Sylwestra w górach postanawia, przy wydatnej pomocy swej przyjaciółki, w przeciągu trzech miesięcy znaleźć partnera na ten bal.

Autorka zastosowała w swej pełnej klimatu ciepła książce konwencję telenoweli przeplatając co rusz opowiadanie o podejmowanych przez  Apolonię zabiegów w kierunku poderwania faceta, który może okazać się dobry nie tylko na ten jeden bal,  z tym co się dzieje u Matyldy i jej adoratorów, z których jeden ucieka się aż do paskudnej intrygi mającej na celu wyeliminowanie swego konkurenta. I tak czytelnik uczestniczy w ciągłych zmianach kadrów, w których z przymrużeniem oka przygląda się poczynaniom raz Apolonii a za drugim razem panu Kaziowi, którzy planują a potem wdrażają w czyn swoje dość oryginalne pomysły, które mają doprowadzić ich do nakreślonego sobie celu.

Sympatyczna, pogodna opowiastka  traktująca z dystansem i humorem stosunki rodzinne oraz stereotypy jakie jeszcze funkcjonują w naszym społeczeństwie.

Avatar użytkownika - stokrotka22
stokrotka22