Granice szaleństwa

Tom 10 cyklu Pendergast

Jeszcze wczoraj agent specjalny Pendergast opłakiwał śmierć ukochanej żony Helen, która przed dwunastoma laty zginęła w nieszczęśliwym wypadku w Afryce, zabita przez wielkiego lwa. Dziś odkrył, że została zamordowana.

Wraz z porucznikiem D'Agostą Pendergast rozpoczyna śledztwo, by wyjaśnić tajemnicę śmierci żony. Badając przeszłość, odkrywa zdumiewające sekrety, które Helen chciała przed nim zataić. Okazuje się, że miała obsesję na punkcie słynnego XIX-wiecznego malarza i przyrodnika Johna Jamesa Audubona i desperacko poszukiwała jego zaginionego dzieła, Czarnego Obrazu.

Agent zapuszcza się coraz głębiej w gąszcz zagadek, których rozwiązanie znajduje na odległych bagnach Luizjany. Najtrudniejsze jednak pytanie, na które poszukuje odpowiedzi, dotyczy jego żony. Kim była kobieta, którą poślubił?

Informacje dodatkowe o Granice szaleństwa:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2012-10-03
ISBN: 978-83-7778-270-5
Tytuł oryginału: Fever Dream
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Robert P. Lipski

Kup książkę Granice szaleństwa

Granice szaleństwa - opinie o książce

Avatar użytkownika - figlarna24
figlarna24
Przeczytane:2013-02-05, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Po lekkiej lekturze warto wrócić do tego co lubię najbardziej – lektury szorstkiej, dynamicznej, wciągającej i nieokiełznanej. Tym razem padło na „Granice szaleństwa” duetu Douglasa Prestona i Lincolna Childa. Duet, ten ma na swoim koncie wiele bestsellerowych thrillerów m.in. „Relikt”, „Relikwiarz”, „Gabinet osobliwości”, „Martwa natura z krukami”, „Siarka”, ”Taniec śmierci”, „Księga umarłych”, „Laboratorium”, „Zabójcza fala” czy „Nadciągająca burza”. „Granice szaleństwa” jest to pierwsze moje spotkanie z pisarzami. A o czym jest fabuła? Dwanaście lat zanim zaczyna się właściwa akcja thrilleru , w Afryce dochodzi do tragicznego wypadku, w którym ginie ukochana żona agenta specjalnego Pendegasta. Przez dwanaście lat agent żyje tą myślą, że kobietę zabił lew, po czym po wielu latach wychodzi, że było zupełnie inaczej niż się wszystkim wydawało. Pendergast odkrywa, że żona zostaje zamordowana i wraz z porucznikiem D’Agostą rozpoczyna śledztwo, by odszukać odpowiedzi na nurtujące go badania, kto i dlaczego? Wraz z rozwojem akcji na światło dzienne wychodzą fakty, o który skrywała żona agenta przed wszystkimi. Okazuje się, że kobieta miała obsesję na punkcie XIX-cznego malarza i przyrodnika Johna Jamesa Audubona i poszukiwała jego dzieła. Pytań rodzi się rodzi coraz więcej, a Pendergast już nic nie wie . Nie wie nawet kim była kobieta, która tak bardzo kochał…. Muszę przyznać, że książka jest świetna. Od samego początku czułam się wciągnięta. Siedziałam i czułam się zafascynowana od pierwszej strony tej samej historii. Na początku poznajemy wydarzenia sprzed dwunastu lat. Poznajemy Helen i jej perypetię, dzięki temu czułam się doinformowana i mogłam skupić całą uwagę na śledztwie agenta. A później akcja nabiera tempa. Nowe fakty łączą się ze sobą tworząc wspólną całość. Napięcie przybiera na silę stopniowo, a nieprzewidywalność staje się cołową cechą książki.W czasie toczenia się fabuły pytań nie ubywa, a na wszystkie chyba nie jesteśmy wtanei odpowiedzieć. Odniosłam wrażenie, że autorzy pozostawili sobie otwarta furtkę do napisania kontynuacji powieści, co mi wcale nie przeszkadza.  A co wyróżnia agenta Pendergasta? Jest on postacią bardzo barwną, dynamiczną , interesującą , błyskotliwą oraz charyzmatyczną. Wkłada ona całe serce w swoją robotę. Zagadka goni zagadkę, nic nie jest z góry przesądzone . Polecam Wam tę powieść, gdyż jest zagadkowa , mroczna i cholernie ciekawa, a język jest tak przystępny , że czyta się bardzo szybko.

Duet pisarzy spisał się i na medal i oby tak dalej. Polecam powieść tym , którzy lubią gatunek thriller/sensancja, ale także tym , którzy gustują w kryminałam medycznych.

Avatar użytkownika - Serena1975
Serena1975
Przeczytane:2013-10-15, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam,
Avatar użytkownika - Eirene
Eirene
Przeczytane:2013-05-01, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, Moja biblioteczka: D. Preston/L. Child,
Avatar użytkownika - Hypnose
Hypnose
Przeczytane:2013-02-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013, przeczytane,
Projekt Kraken
Douglas Preston0
Okładka ksiązki - Projekt Kraken

Prywatny detektyw Wyman Ford otrzymuje nowe niebezpieczne zlecenie. Projekt Kraken to kolejny tom pasjonujących przygód byłego mnicha i agenta CIA. NASA...

Mistyfikacja
Douglas Preston0
Okładka ksiązki - Mistyfikacja

Największy na świecie wielki zderzacz hadronów ukryty w głębi gór w Arizonie zbada, co wydarzyło się w chwili Wielkiego Wybuchu. Dzieło genialnego...