Greccy Bogowie według Percy'ego Jacksona

Kto lepiej niż współczesny heros opowie o pochodzeniu bogów olimpijskich? W tym ilustrowanym zbiorze opowieści Percy Jackson przedstawia spojrzenie od środka, pełne osobistego zaangażowania. „Pewien wydawca w Nowym Jorku poprosił mnie o spisanie tego, co wiem o greckich bogach, ale ja byłem ostrożny: – Nie moglibyśmy napisać o tym anonimowo? W sumie nie chciałbym znów wkurzyć Olimpijczyków… Gdyby jednak wiedza o greckich bogach miała kiedyś pomóc wam przeżyć spotkanie z nimi, jeśli się przed wami pojawią, to może spisanie tego wszystkiego będzie moim dobrym uczynkiem tygodnia”.

Tak zaczynają się "Greccy bogowie według Percy’ego Jacksona", książka, w której syn Posejdona dodaje do klasycznych opowieści własną magię – oraz sarkastyczne uwagi. Wyjaśnia, jak został stworzony świat, a następnie przekazuje czytelnikom osobistą opowieść o tym, kto jest kim wśród starożytnych, od Apollina po Zeusa. Percy nie cofa się przed niczym. „Jeśli macie ochotę na mnóstwo kłamstw, kradzieży, ciosów w plecy i kanibalizmu, to czytajcie dalej, bo właśnie tego jest mnóstwo w Złotym Wieku”.

Pełne dramatyzmu kolorowe ilustracje, które wykonał John Rocco, gwarantują, że książka będzie niezbędna w każdym domu, bibliotece i klasie. Jest nie tylko przyjemna w lekturze, ale również wspaniale się prezentuje.

Informacje dodatkowe o Greccy Bogowie według Percy'ego Jacksona:

Greccy Bogowie według Percy'ego Jacksona - opinie o książce

Avatar użytkownika - Annabeth
Annabeth
Przeczytane:2015-07-03, Ocena: 6, Przeczytałam,
trudne mitologiczne fakty, opowiedziane w współczesnym języku. łatwe do zrozumienia i zapamiętania. szybko się można nauczyć tych wszystkich faktów, które zostały opisane w humorystyczny sposób.
Avatar użytkownika - blackithilien
blackithilien
Przeczytane:2015-04-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2015, Mam,
Mitologia w pigułce i wybitnie uwspółcześnionym języku. Czytając cały czas zastanawiałam się w jaki sposób zapamiętałabym grecką mitologie gdybym czytała tę książkę jako dziecko. Sama książka przeznaczona jest myślę dla młodszych czytelników niż obie serie o herosach. Wydanie bardzo ładne, ilustrację piękne, jednak cena z kosmosu. Osobiście znalazłam w promocji za 10 zł na Allegro :)
Avatar użytkownika - pawel_okulewicz
Przeczytane:2016-07-12, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Grobowiec tyrana
Rick Riordan0
Okładka ksiązki - Grobowiec tyrana

W swojej przedostatniej przygodzie zdruzgotany, ale zdeterminowany Apollo podróżuje do Obozu Jupiter, gdzie musi się dowiedzieć, co to znaczy być...

Młot Thora
Rick Riordan0
Okładka ksiązki - Młot Thora

Młot Thora znów zaginął. Bóg piorunów ma niepokojący zwyczaj gubienia swojej broni - najpotężniejszego oręża w dziewięciu światach. Tym razem jednak stało...