Gwiazdy widzą wszystko

Krótko po swoich dwudziestych siódmych urodzinach Oliwia wyjeżdża na urlop. Chce zaszyć się w odludnym zakątku Bieszczadów, bo potrzebuje ciszy i spokoju, żeby przemyśleć ważne życiowe decyzje: zmianę nielubianej pracy, zakończenie związku z mężczyzną, którego przestała już kochać…
Niespodziewanie jej podróż zostaje przerwana. Oliwia budzi się w nieznanym domu, w którym wszyscy twierdzą, że jest kimś zupełnie innym! Dziewczyna musi za wszelką cenę odkryć prawdę, co tak naprawdę dzieje się wokół niej, i znaleźć drogę ucieczki.
Dlaczego została porwana?
Czy to pomyłka, którą da się wyjaśnić, a wtedy życie wróci do normy?
A może powinna zacząć wątpić w swoje zdrowe zmysły?
I jakie znaczenie ma tajemniczy, owiany legendą obraz z jaśniejącą złowieszczo gwiazdą?

Informacje dodatkowe o Gwiazdy widzą wszystko:

Wydawnictwo: Lucky
Data wydania: 2023-10-26

Tagi: obyczajowe

Kup książkę Gwiazdy widzą wszystko

Gwiazdy widzą wszystko - opinie o książce

Avatar użytkownika - izanaglik
izanaglik
Przeczytane:2023-12-20, Ocena: 6, Przeczytałam,

✨RECENZJA✨

Tytuł: "Gwiazdy widzą wszystko"

Autor: Danuta Korolewicz

Wydawnictwo: Lucky

#współpracareklamowa z @luckywydawnictwo

Oliwia po swoich dwudziestych siódmych urodzinach postanawia wyjechać na urlop w Bieszczady. Chce odpocząć i w samotności przemyśleć swoje ważne życiowe decyzje.Praca nie sprawia jej już takiej satysfakcji jak kiedyś. Chce ją zmienić. Związek z Wiktorem pomału zaczyna się wypalać a Oliwia przestała go już kochać...

Podczas podróży zostaje zostaje zatrzymana do kontroli przez policję.W pewnym momencie budzi się w zupełnie obcym domu,w którym każdy twierdzi,że nie nazywa się Oliwia tylko Jolanta i jest matką trzyletniej córeczki.Oliwia postanawia za wszelką cenę odkryć prawdę,co tak naprawdę dzieje się wokół niej i znaleźć drogę ucieczki.

Dlaczego została porwana? Czy to porwanie to pomyłka, którą da się wyjaśnić? I jakie znaczenie ma tajemniczy,owiany legendą obraz z jaśniejącą gwiazdą?

"Gwiazdy widzą wszystko" to rewelacyjna pełna zwrotów akcji historia.Trzyma czytelnika w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Autorka doskonale buduje napięcie. Wątki są bardzo mocno rozbudowane a to ułatwia skupienie się na rozwiązaniu zagadki. Styl pisania autorki bardzo przypadł mi do gustu.Autorka nie boi się poruszać trudnych tematów takich jak: handel kobietami,oszustwa finansowe i porachunki mafijne. Jestem pod ogromnym wrażeniem tej książki. Gorąco polecam przeczytać bo naprawdę warto 🥰 Gwarantuje że spędzicie z nią świetnie czas ☺️

Jest mi ciężko, jest mi źle, mam wszystkiego dość, tak żeby zniknąć na kilka dni.
Ilu z nas tak myślało?
Jednak, czy rzeczywiście chcielibyśmy tak zniknąć bez śladu?

Oliwia pragnęła ciszy, spokoju, pięknych krajobrazów, krótko po swoich urodzinach podejmuje decyzje wyjazdu do pięknej krainy, jaką są Bieszczady. Tam w samotności chciała przemyśleć kilka spraw, które nawarstwiały się już od dawna. Wieloletni związek z Wiktorem pomału wygasał. Praca nie sprawiała już tyle satysfakcji, co kiedyś, nie lubiła jej. Jednak dziewczyna nie spodziewa się, że jej plany, ktoś brutalnie zmieni.
Oliwia budzi się w nieznanym domu, w którym wszyscy twierdzą, że jest Jolantą Wilkosz. Buntuje się, stara się wszystkich przekonać, że prawda jest inna, jednak nikt jej nie słucha. Wtedy zrozumiała, że to nieukryta kamera tylko przerażająca rzeczywistość, pewnego rodzaju gra, żeby przeżyć, musi w niej wziąć udział, odegrać narzucą jej rolę.

Akcja ze strony na stronę przyspiesza, a tropy, które się pojawiają, wzbudzają w nas coraz większą ciekawość, pomału wkręcamy się w wir wydarzeń. Oliwia to osobliwa postać z umiejętnością obserwacji i dedukcji, taka, którą od razu darzy się sympatią. Ta życzliwość pozwala nam na wcielenie się w rolę porwanej i wraz z bohaterką skupiamy się na poszukiwaniu dowodów, które pomogą zrozumieć, co tak naprawdę tam się wydążyło.

Danuta Korolewicz doskonale buduje napięcie, wrzuca nas w wir kłamstw i tajemnic. Nie zarzuca nas mocno rozbudowanymi wątkami, to pozwala skupić się na rozwiązaniu zagadki. Mamy tu tajemniczy świat bogaczy skrywany pod grubą skorupą, jakże różny od tego, który jest pokazany na zewnątrz — niczym lśniąca fasada.

,,Gwiazdy widzą wszystko” intrygująca historia, która podbije serce niejednego fana gatunku. Ci, którzy stawiają, na dobrze skrojone crime story, to ta książka z pewnością trafi w ich gusta. Polecam.

To było moje pierwsze spotkanie z twórczością Danuty Korolewicz. Kiedy dostałam propozycję patronatu jej najnowszej książki, nie dokońca wiedziałam na co się piszę. Jednak okładka i opis wydawcy przekonał mnie, żeby zaryzykować. Nie żałuję swojej decyzji, bo książka jest świetna.

Oliwia jest już zmęczona pracą, zdaje sobie sprawę, że nie do końca wie, co czuje do swojego wieloletniego partnera. Postanawia wyjechać w Bieszczady, żeby na spokojnie, na łonie dzikiej natury przemyśleć wszystko. Zastanowić się co pragnie robić w życiu i czy nadal chce być w związku, który ewidentnie nie daje jej szczęścia.

W drodze na ten wymarzony urlop, jej samochód zostaje zatrzymany a ona sama niespodziewanie uśpiona. Oliwia budzi się w pięknym pokoju, leżąc na wygodnym łóżku, przykryta mięciutką kołderką. Jest zdezorientowana, bo nie pamięta jak dojechała do wynajętej chatki w Bieszczadach. Chwilę potem dotarło do niej, że pomieszczenie, w którym się obudziła nie przypomina górskiej chatki. Na domiar złego do pokoju, w którym się obudziła wszedł mężczyzna, zwracając się do Oliwii obcym imieniem. Nieznajomy użył imienia - Jolanta.

Kim jest Jolanta? Kto porwał Oliwię i w jakim celu ją przetrzymuje wbrew jej woli?

Wow! To było świetne! Jak już wspomniałam, to było moje pierwsze spotkanie z autorką, ale było bardzo udane. Danuta pisze lekko, przez co czyta się szybko i przyjemnie. Zupełnie nie czuć uciekających stron. Akcja zaczyna się już na początku, potem kiedy Oliwia zostaje porwana, przyspiesza. W dalszej części kiedy na różne sposoby próbuje uciec, fabuła przyspiesza, ukazując nam mnóstwo faktów, które rozjaśniają czytelnikowi co się tak naprawdę wydarzyło. Zakończenie odpowiedziało nam na wszystkie rodzące się pytania w trakcie czytania.

Jestem zachwycona tą historią i naszą bohaterką. Oliwia przez cały czas walczyła o wolność, została wrzucona w tą sytuację nagle i bez przygotowania. Musiała odnaleźć się w nowej sytuacji. Autorka pokazała nam, że z każdej sytuacji jest wyjście. Czasem trzeba na nie poczekać albo je wypatrzeć, ale zawsze gdzieś jest. Pamiętajmy o tym.

Polecam

Avatar użytkownika - czarksiazek
czarksiazek
Przeczytane:2023-11-18, Ocena: 6, Przeczytałam,

Oliwia zmęczona pracą i związkiem z Wiktorem postanawia sama wyjechać na dwa tygodnie w Bieszczady. Marzy jej się cisza , spokój i obcowanie jedynie z naturą. W trakcie podróży zostaje zatrzymana przez policję w celu kontroli. Wsiada do radiowozu i... budzi się w obcym miejscu. W pięknej rezydencji, wśród nieznanych sobie osób, próbuje rozwikłać niedorzeczność rzeczywistości rozgrywającej się wokół niej...

"Gwiazdy widzą wszystko" to książka z gatunku nieodkładalnych. Tak mnie wciągnęła historia Oliwii, że z zapartym tchem przewracałam kolejne kartki, niemogąc doczekać się co dalej, co tutaj się dzieje. Wspaniale poprowadzona fabuła , w której pozornie nic się nie dzieje, bo akcja w dużej mierze rozgrywa się na terenie rezydencji. Ale uwaga, to tylko pozory. Napięcie spowodowane tajemniczym porwaniem Oliwii nie opuszczało mnie nawet na chwilę. Ależ miałam stresa, który udzielał mi się od głównej bohaterki. Czułam jej emocje, strach, niezrozumienie sytuacji w której się znalazła. Uwielbiam takie książki, które przeżywa się całą sobą. A jeśli chodzi o zakończenie.. Tego się niespodziewałam.
Naprawdę gratuluję autorce pomysłu!!

Niech Was nie zmyli sielska okładka – ta powieść jest nieprzewidywalna, jak pogoda w górach…

Oliwia Zamorska ma 27 lat, pracuje w przedszkolu – niby w biurze, ale męczy ją hałas i nie czuje się dobrze w tym miejscu. Jej związek przechodzi kryzys, Wiktor pragnie stabilizacji, ona nie chce się na razie oficjalnie wiązać, woli zachować niezależność. Mieszka z rodzicami, którzy kochają ją szczerze, jednak trochę ingerują w życie osobiste, komentują decyzje i zachowanie… Postanawia więc coś zmienić, na początek uciec na dwa tygodnie w Bieszczady, do domku położonego na odludziu, odpocząć i przemyśleć wszystko… Niestety, nic nie idzie zgodnie z planem…

Czy dziewczynie uda się zrealizować wyznaczone cele? Co ją spotka w drodze? Czy odnajdzie upragniony spokój, poradzi sobie z kłopotami, odetchnie od problemów w związku? Kto odpowiada za nagłe, drastyczne wręcz momenty w jej życiu? Pytań jest wiele… i ciągle się mnożą!

Wymarzony urlop w samotności, jedynie w otoczeniu przyrody, okazuje się życiową próbą. Jak zwykle dużą rolę odgrywają emocje bohaterów -  miłość, nienawiść, zazdrość, ale i pieniądze, nie wspominając już o zwykłym szczęściu… Niby wszyscy wiemy, że nic nie jest pewne, ale zawsze jesteśmy zaskoczeni zmianami.

Tę powieść z rozbudowanym wątkiem kryminalnym czyta się szybko. Historia Oliwii wciąga, jest gwałtowna, pełna niezwykłych przypadków, niespodziewanych zmian, szokujących zbiegów okoliczności… Losy bohaterki wielokrotnie niebezpiecznie zakręcają, najeżone są zasadzkami na podobieństwo śliskich, błotnistych bieszczadzkich szlaków…

"Gwiazdy widzą wszystko" Danuta Korolewicz LUCKY Wydawnictwo to najnowsza propozycja dla dorosłych . Do sięgnięcia po tę książkę skusił mnie intrygujący opis ,tytuł oraz magiczna okładka . Autorka ma lekki styl pisania ,co powoduje znakomitą lekturę. Akcja powieści porywa od pierwszych stron nie dając możliwości odłożenia książki na półkę .Moja wyobraźnia snuła zakończenie tej historii, choć muszę przyznać zostałam zaskoczona poprowadzeniem fabuły.

"Gwiazdy i księżyc widzą z góry cały świat. Zaglądają do okien ... Gdyby można było ich dosięgnąć...znaleźć się między nimi ... dotknąć ich ..."

Oliwia Zamorska po przyjęciu urodzinowym wyjeżdża na urlop. Chce w ciszy i spokoju Bieszczad przemyśleć kilka spraw. Niestety dziewczyna nie dojeżdża na miejsce wypoczynku. Kontrola policyjna ,kończy się porwaniem . Do tego wszyscy starają się wmówić dziewczynie ,że nie jest Oliwią tylko Jolantą. Przed bohaterką trudny czas. Musi koniecznie poznać powody dla których została porwana i o co w tym wszystkim chodzi . Czy Oliwia odkryje prawdę ? Czy sekretny porywacza wyjdą na jaw ? Kto poniesie konsekwencje? Czy kobieta znajdzie sprzymierzeńca ?

"Fizyczne obrażenia można wyleczyć i wraca się do zdrowia ,ale psychiczne pozostają na długo,czasem do końca życia."

Autorka wciągnęła mnie w tą pełną zwrotów akcji fabułę . Akcja powieści intryguje i przywodzi na myśl refleksje. Niczego w życiu nie możemy być pewni. Często jedno wydarzenie może zmienić bieg naszego życia . Gorąco polecam Wam tą książkę . Dajcie się jej porwać w wir wydarzeń ,które niejednokrotnie wywołają u Was zdziwienie . Często nie zauważycie kiedy przeczytany tekst jest prawdą czy fałszem .

Avatar użytkownika - KamaZ03
KamaZ03
Przeczytane:2023-11-14, Ocena: 6, Przeczytałem,

"Gwiazdy patrzą na ludzi z góry, są drogowskazem , a patrząc w nie można odnaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania.

Gwiazdy nigdy nie są na wyciągnięcie ręki. Są nieskończenie odległe, to oznacza ból, który człowiek odczuwa, spoglądając na nie w górę.

Oliwia Zamorska niedawno świętowała dwudzieste siódme urodziny. Niestety, jej życie nie wygląda tak jakby sobie tego życzyła.

Dzuewczyna marzy o zmianie pracy , a przede wszystkim planuje zakończyć relację z Wiktorem, obecnym partnerem, do którego uczucie się wypaliło.

By nabrać dystansu do swoich problemów młoda kobieta postanowiła wynająć na dwa tygodnie chatę w Bieszczadach.

Ta podróż nie zakończyła się jednak po myśli Oliwki.

Została bowiem uprowadzona.

Budzi się w nieznanym sobie miejscu na dodatek obcy mężczyzna usiłuje wmówić jej,że jest.. Jego zaginioną żoną Jolantą..

Co się wydarzyło? Kto stoi za porwaniem? I co ukrywa jeden z najbogatszych polskich biznesmenów?

Jestem zachwycona książką. Historia opowiedziana przez Panią Danutę Korolewicz jest niezwykle wciągająca i intryguje od pierwszych stron nie pozwalając na choćby odrobinę nudy. Czytelnik zaś nieustannie zadaje sobie pytania Co jest prawdą? Co spotkało Oliwię i kto steruje wydarzeniami? Czy Zamorska zdoła przekonać kogokolwiek, że jest kimś innym? Czy znajdzie w tym szaleństwie osobę,która zdoła jej pomóc?

Autorka zaskakuje na każdym kroku.

Nie sposób oderwać się od lektury. Pełna emocji przemyślana w najmniejszych detalach fabuła z licznymi zwrotami akcji i brawurowym zakończeniem jest gwarancją świetnie spędzonego czasu.

Bardzo dziękuję autorce oraz wydawnictwu Lucky za zaufanie. Bycie patronką tak niebanalnych powieści to prawdziwy zaszczyt.

Polecam całym sercem.?

Avatar użytkownika - agnieszka_rowka
agnieszka_rowka
Przeczytane:2024-02-22, Przeczytałam,
Pensjonat Czerwone Maki
Danuta Korolewicz0
Okładka ksiązki - Pensjonat Czerwone Maki

Swoich wczasów w przepięknie położonym Pensjonacie „Czerwone Maki” z całą pewnością nie zapomni Beata, główna bohaterka powieści...

Błękitne lato
Danuta Korolewicz0
Okładka ksiązki - Błękitne lato

Anka spędza wakacje u swojej rodziny. W niewielkim, urokliwym miasteczku poznaje Mariusza. Wie, że to ten jedyny – miłość jej życia. Ich uczucie...