Havel od kuchni

Jeśli jesteście ciekawi, czy fikcyjna potrawa ze sztuki teatralnej może pojawić się na stole, co to jest ,,awokadowa ręka", którego składnika Václav Havel mógł litrami dodawać do każdego dania, o jakich frykasach marzył w więzieniu i dlaczego nigdy nie doszło do konsumpcji hrabalowskiego faszerowanego wielbłąda - ta książka jest dla Was.

Jeśli nie jesteście tego wszystkiego ciekawi, ale lubicie gotować, interesuje Was kuchnia czeska i ogólnie dobra kuchnia - ta książka jest dla Was.

Jeśli nie macie poczucia humoru lub nie rozumiecie, dlaczego w latach siedemdziesiątych obywatel bloku wschodniego nie miał jak dodać limonki do guacamole - ta książka nie jest dla Was.

Havel od kuchni to napisana z czułością i przymrużeniem oka kulinarno-sentymentalna wycieczka w czasy, kiedy gotowanie wymagało o wiele więcej sprytu niż obecnie. Oryginalne przepisy najsłynniejszego czeskiego prezydenta - który był też cenionym i zapalonym kucharzem - okrasił anegdotami i wspomnieniami jego wieloletni przyjaciel i bliski współpracownik Michael Žantovský.

Znajdziemy tu tradycyjne czeskie dania jak polędwica w śmietanie, smażony ser czy świąteczne rogaliki waniliowe, nie zabraknie też bardziej egzotycznych potraw.

Zjedzmy więc po prezydencku - mając w pamięci, że ten akurat prezydent był mocno zamieszany w teatr absurdu.

Informacje dodatkowe o Havel od kuchni:

Wydawnictwo: Afera
Data wydania: 2020-12-03
Kategoria: Kuchnia
Tytuł oryginału: Kančí na daňčím / Kuchařka Václava Havla

Kup książkę Havel od kuchni

Havel od kuchni - opinie o książce