Heroiczne przywództwo. Tajemnice sukcesu firmy istniejącej ponad 450 lat

Lektura obowiązkowa dla każdego lidera w świecie biznesu.

Walter Gubert, prezes banku JP Morgan

Lider i menedżer to w pierwszej kolejności człowiek. W drugiej - rola, którą pełni. Ta książka jest niezwykle ważną lekturą dla każdego, kto poprzez rozwój samoświadomości chce być gotowy na wyzwania miejsca, czasu i zadań z jakim przychodzi nam się mierzyć na co dzień.

Józef Kącki, twórca Leaders Island, kurator konferencji LiGHT, autor podcastu ,,Z warsztatu menedżera"

Świadome i mądre przywództwo gwarantuje najpełniejszy rozwój firmy. Jak stać się dobrym liderem, który mądrze i efektywnie zarządza zespołem? W jaki sposób rozwijać swoje najmocniejsze strony i obudzić w sobie energię do motywowania siebie i inspirowania swoich współpracowników?

Chris Lowney znajduje odpowiedzi na te pytania u jezuitów. W niekonwencjonalny i intrygujący sposób pokazuje, jak założone w 1540 roku przez Ignacego Loyolę Towarzystwo Jezusowe stało się jedną z najlepiej działających korporacji, jakie kiedykolwiek istniały. Udowadnia, że podstawą sukcesu są cztery zasady: samoświadomość, pomysłowość, miłość oraz heroizm. Pozwoliły one stworzyć funkcjonującą nieprzerwanie przez prawie 500 lat organizację, która odniosła spektakularny sukces, prowadząc działalność na wszystkich kontynentach.

Ta książka to nieoceniona pomoc w stawaniu się dynamicznym liderem na miarę XXI wieku.

Chris Lowney - były dyrektor zarządzający w banku JP Morgan. Wybitny amerykański ekonomista, doświadczony konsultant w sprawach zarządzania biznesem. Autor opublikowanych w Wydawnictwie WAM bestsellerów: Heroiczne życie. Odkryj cel w życiu i zmieniaj świat oraz Stać cię na więcej. 10 nawyków dobrego życia, książki nagrodzonej Independent Press Award w 2018 roku.

Informacje dodatkowe o Heroiczne przywództwo. Tajemnice sukcesu firmy istniejącej ponad 450 lat:

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2019-03-06
Kategoria: Duchowość, religia
Tytuł oryginału: HEROIC LEADERSHIP. Best Practices from a 450-year-old Company that Changed the World

Tagi: Wspólnoty religijne i zakonne

Kup książkę Heroiczne przywództwo. Tajemnice sukcesu firmy istniejącej ponad 450 lat

Heroiczne przywództwo. Tajemnice sukcesu firmy istniejącej ponad 450 lat - opinie o książce

Książka, którą powinien przeczytać każdy przedsiębiorca! Moim zdaniem genialna!
Potwierdzam opinie o książce - rewelacyjna! ; ) Tak, Lowney będzie w Polsce (konkretnie w Warszawie i Krakowie) w dniach 12-17 maja 2014 r. Przyjeżdża na zaproszenie Polskiej Akademii Biznesu. Odsyłam do ich strony: www.polskaakademiabiznesu.pl
Avatar użytkownika - aga158
aga158
Przeczytane:2014-02-19,
Książka jest absolutnie fantastyczna! Polecam ją każdemu, kto prowadzi biznes czy firmę. to świetna pozycja dla każdego menagera i szefa - jest tam mnóstwo innowacyjnych (i prostych!) rozwiązań, które zmieniają sposób bycia przywódcą. naprawdę polecam! swoją drogą, słyszałam, że Lowney ma być w Polsce jakoś w okolicach maja - słyszał ktoś coś na ten temat?
Stać cię na więcej. 10 nawyków dobrego życia
Chris Lowney0
Okładka ksiązki - Stać cię na więcej. 10 nawyków dobrego życia

Korzystaj z wiedzy znakomitego lidera i odważ się na więcej Strach przed podjęciem złych decyzji nie pozwala ci na dobre zmiany w pracy i w życiu...

Heroiczne przywództwo. Tajemnice sukcesu firmy istniejącej ponad 450 lat
Chris Lowney0
Okładka ksiązki - Heroiczne przywództwo. Tajemnice sukcesu firmy istniejącej ponad 450 lat

Założone bez kapitału czy biznesplanu w roku 1540 Towarzystwo Jezusowe to jedna z najlepiej działających korporacji, jakie kiedykolwiek istniały. Od prawie...