Dizajn jest wszędzie! Drogi rodzicu, drogi dzieciaku, czy myśleliście o tym, jak powstały rzeczy, które mamy wokół siebie? Kto zdecydował, jak mają działać, z czego mają być zrobione i jak mają wyglądać? Kto je zaprojektował? Bo właśnie na tym polega projektowanie, czyli dizajn. A zaprojektowane jest naprawdę wszystko: i rzeczy bardzo małe, jak spinacz do papieru, i te bardzo duże, jak samolot; i te zwyczajne, jak wiadro, i eleganckie jak perfumy; i rzeczy do ubrania, jak trampki, i do jedzenia, jak cukierki. Wszystko! 100 rzeczy obejrzycie w elementarzu, tysięcy pozostałych szukajcie wokół siebie. Nasza książka też została zaprojektowana. 25 ilustratorów przygotowało po cztery rysunki, każdy wymyślił je inaczej. Potem grafik zaprojektował, jak to wszystko ładnie i funkcjonalnie złożyć w całość. Obok obrazków znajdziecie informacje o autorach ilustracji oraz twórcach rzeczy, które przedstawiają. Przyjemnego oglądania i odkrywania wszędobylstwa dizajnu!

Ewa Solarz

Ewa Solarz po raz kolejny uświadamia nam, że wszystko, co nas otacza, to dizajn. Autorka wybrała 100 przedmiotów, które z codziennego użytkowania zna niemal każde dziecko i dorosły. Większość pokazanych rzeczy z czasem weszło do kanonu dizajnu. Książka ma być pretekstem do wspólnego, dzieci i rodziców, odkrywania wokół siebie świata rzeczy zaprojektowanych – do ich nazywania i myślenia o nich jako o przemyślanych wynalazkach. Do uwrażliwienia na przedmioty. Wybrane przez autorkę obiekty zostały narysowane przez grupę utalentowanych artystów młodego pokolenia. Tak powstał podwójny elementarz: i dizajnu, i polskich ilustratorów. Każdy z nich narysował po cztery przedmioty. Prezentujemy je w książce według kolejności alfabetycznej nazw przedmiotów, jak to w elementarzu. Każdy przedmiot ma swoją metryczkę: podstawowe informacje dla rodziców (data powstania projektu, nazwisko projektanta), tak aby dzieci będą mogły dowiedzieć się np. kto zaprojektował słynny scyzoryk szwajcarskiej armii albo butelkę „Coca-Coli”, albo w którym roku powstały: opakowanie czekolady “Jedyna” czy flakon perfum “Chanel nr 5″, skuter “Vespa”, czy trampki “Converse”.

Informacje dodatkowe o Ilustrowany elementarz dizajnu, czyli 100 rzeczy narysowanych przez 25 ilustratorów:

Wydawnictwo: Wytwórnia
Data wydania: 2012-10-15
ISBN: 978-83-931412-6-5

Kup książkę Ilustrowany elementarz dizajnu, czyli 100 rzeczy narysowanych przez 25 ilustratorów

Ilustrowany elementarz dizajnu, czyli 100 rzeczy narysowanych przez 25 ilustratorów - opinie o książce

D.E.S.I.G.N. . Domowy Elementarz Sprzętów i Gratów Niecodziennych
Ewa Solarz0
Okładka ksiązki - D.E.S.I.G.N. . Domowy Elementarz Sprzętów i Gratów Niecodziennych

,,D.E.S.I.G.N." - kontynuacja przebojowego ,,D.O.M.K.U." - to nowatorska książka dla dzieci o najbardziej wszechobecnej i najbardziej niedocenianej ze...

Ziemianie
Ewa Solarz0
Okładka ksiązki - Ziemianie

Książka ,,Ziemianie" to część raportu regularnie przygotowywanego przez Kosmitów o wszystkich planetach. Wykorzystując ten żartobliwy koncept, autorzy...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;