Inkscape. Zaawansowane funkcje programu

Wykorzystaj Inkscape do granic możliwości!

Na pewno wiesz już, czym jest Inkscape i jakie fantastyczne możliwości daje pomysłowym grafikom, projektantom, ilustratorom. Zaawansowana obróbka grafiki wektorowej w tym programie jest samą przyjemnością, szczególnie jeśli opanowałeś już podstawowe funkcje. Jeśli chcesz poszerzyć horyzonty o wiedzę tajemną, zarezerwowaną dla profesjonalistów, i nie wystarcza Ci umiejętność stworzenia prostego wykresu czy schematu, to książka dla Ciebie! Spełnij swoje marzenia - wykorzystaj elementy języka SVG i samodzielnie projektuj szablony stron WWW!

W tej książce znajdziesz opis trudniejszych zagadnień związanych z pracą w Inkscape oraz przydatnych rozszerzeń, które ułatwią Ci tę pracę. Dzięki niej zrozumiesz, na czym polega wektoryzacja grafik bitmapowych. Dowiesz się, jak stworzyć skomplikowany diagram czy kompletne logo. Poznasz najważniejsze elementy języka SVG - odpowiedzialne za efekty wizualne, kolorystykę, przycinanie, maskowanie czy filtrowanie - i nauczysz się wykorzystywać je w swoich projektach. Autor wprowadzi Cię także w świat bardziej złożonych funkcji programu i języka SVG. Sprawdź, jak jeszcze można wykorzystać Inkscape!

Tworzenie i wykorzystywanie filtrów Rozszerzenia Trasowanie jednoprzebiegowe, wieloprzebiegowe oraz w trybie SIOX Diagramy Tworzenie logo z grafiki bitmapowej Refleksy i odbicia Diamenty i witraże Projektowanie szablonu strony internetowej Wprowadzenie do języka SVG Zaawansowane funkcje programu i języka SVG Współdziałanie języka SVG z językiem skryptowym JavaScript

Odkryj nowe obszary dla grafiki wektorowej z programem Inkscape!

Informacje dodatkowe o Inkscape. Zaawansowane funkcje programu:

Inkscape. Zaawansowane funkcje programu - opinie o książce

Inkscape. Podstawowa obsługa programu
Krzysztof Cieśla0
Okładka ksiązki - Inkscape. Podstawowa obsługa programu

Projekt logo? Mapa? Komiks? Doceń zalety grafiki wektorowej z programem Inkscape! Pod nazwą Inkscape kryje się doskonały, a przy tym darmowy program...