Instynkt śmierci

1920 rok. To właśnie bomba, która zniszczyła Wall Street w 1920 roku, eksploduje na pierwszych stronach Instynktu śmierci . Weteran wojenny doktor Stratham Younger i kapitan James Littlemore z nowojorskiej policji znajdują się na Wall Street pamiętnego dnia wybuchu. Towarzyszy im piękna Colette Rousseau, francuska specjalistka w dziedzinie radiochemii, którą Younger poznał, walcząc we Francji podczas I wojny światowej. Kilka niewytłumaczalnych ataków na Colette, tajemnica schowana w jej przeszłości i tajemnicze fakty, odkryte przez Youngera stają się dla trójki bohaterów początkiem fascynującej podróży, która poprowadzi ich do Paryża i Pragi; z salonu wiedeńskiego domu Zygmunta Freuda zabierze ich na korytarze władzy w Waszyngtonie, by w końcu odkryć przed nimi ukryte pokłady naszych najokrutniejszych instynktów.

,,Rubenfeld oczaruje czytelników, pozwalając bohaterowi Sekretu Freuda, doktorowi Strathamowi Youngerowi, rozwikłać zagadkę zamachu bombowego na Wall Street, zagadkę, której prawdziwym władzom nigdy nie dane było rozwiązać".

Publishers Weekly

,,Świetnie pomyślana i przyprawiająca o solidne dreszcze. Spora część fikcji i prawdy otaczających zamach z 1920 roku jest równie aktualna dziś, co prawie wiek temu".

USA Today

,,Solidna dawka intrygi i fałszywych tropów oraz finał, którego nie sposób przewidzieć".

The New York Times

,,Inteligentna, wciągająca, skłaniająca do refleksji".

The Seattle Times

Informacje dodatkowe o Instynkt śmierci:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2014-06-11

Kup książkę Instynkt śmierci

Instynkt śmierci - opinie o książce

Avatar użytkownika - wages
wages
Przeczytane:2017-06-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2017,
Zdecydowanie lepsza niż pierwsza część. Tym razem dwóch przyjaciół - pan doktor i pan policjant - rozwiązują sprawę ataku na Wall Street, właściwości radu, tajemnicy milczenia młodego chłopca i urody jego siostry! Wartka akcja, bardzo rozbudowana fabuła, mniej naukowego żargonu z dziedziny psychoanalizy, barwne i różnorodne postaci dodają książce polotu. Warto sięgnąć. Po drugiej części mam bardzo pozytywne odczucia i z chęcią zapoznałabym się z dalszymi losami bohaterów.
Avatar użytkownika - Deni
Deni
Przeczytane:2015-02-24, Ocena: 4, Przeczytałam, Przeczytane 2015,
Sekret Freuda
Jed Rubenfeld0
Okładka ksiązki - Sekret Freuda

Manhattan, rok 1909. Miasto zapierającej w piersiach nownoczesności, imponujących drapaczy chmur, wytwornego towarzystwa, którego wielkie bogactwo skrywa...