Jacy byli? Jacy jesteśmy?

Opowieści o tym, co otrzymujemy od naszych przodków, ale też o tym, co sami decydujemy się od nich wziąć.

Jakimi ludźmi na co dzień byli Powstańcy Warszawscy? Czy żyli wspomnieniami wojennymi do końca swoich dni? Jakimi dziadkami, rodzicami, krewnymi stali się ludzie z wojenną traumą wpisaną do dowodów osobistych?

Książka ,,Jacy byli? Jacy jesteśmy?" opowiada o Powstańcach Warszawskich głosami ich bliskich - dzieci, wnuków i prawnuków, którzy wzięli udział w inicjatywie Muzeum Powstania Warszawskiego ,,Korzenie pamięci". Dzięki ich historiom możemy poznać bohaterów i bohaterki z dotąd nieznanej, prywatnej strony.

Znajomość rodzinnych opowieści pozwala kolejnym pokoleniom lepiej zrozumieć zarówno własne ograniczenia, problemy, jak i aspiracje, mocne strony, marzenia. Dlatego warto spojrzeć na rodzinę w szerszej perspektywie historycznych zawirowań, w których się znalazła.

Rodzinnymi historiami dzielą się m.in.: Aga Zaryan, Karolina Korwin-Piotrowska, Karolina Sulej, Arleta Zalewska, Andrzej Wrona, Szymon Majewski, Władysław Teofil Bartoszewski.

Informacje dodatkowe o Jacy byli? Jacy jesteśmy?:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2023-07-12
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Kup książkę Jacy byli? Jacy jesteśmy?

Polacy last minute. Sekrety pilotów wycieczek
Justyna Dżbik-Kluge0
Okładka ksiązki - Polacy last minute. Sekrety pilotów wycieczek

Wakacje to czas zawieszony, w którym nie działają normalne zasady. Polak z dala od domu pozwala sobie na wiele, na znacznie więcej niż w normalnym...

Śluby (nie)posłuszeństwa. Prawdziwe życie zakonnic
Justyna Dżbik-Kluge0
Okładka ksiązki - Śluby (nie)posłuszeństwa. Prawdziwe życie zakonnic

Dlaczego kobiety decydują się wstąpić do zakonu, gdzie składają śluby posłuszeństwa, ubóstwa i czystości? O wszystko muszą pytać matkę przełożoną, nie...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska