Jak działa umysł

Czy namiętne uczucia są irracjonalne? Czy zdolności twórcze rodzą się w sposób nieświadomy? Czym jest umysł? Jak ewoluował i jak wpływa na nasze postrzeganie świata? Jaki ma wpływ na nasze myślenie, kontakty z innymi ludźmi? Książka fascynująca, prowokująca, intrygująca, każdy będzie zaskoczony nie tylko zawartymi odpowiedziami na powyższe pytania, ale także możliwościami swojego umysłu.

Informacje dodatkowe o Jak działa umysł:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2002 (data przybliżona)
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 8305132080

Kup książkę Jak działa umysł

Jak działa umysł - opinie o książce

Avatar użytkownika - Czytomanka
Czytomanka
Przeczytane:2022-03-20,

"Jak działa umysł" to dość obszerna, naukowa książka. Nie trzeba się zrażać, jest napisana przejrzystym i jasnym językiem. Umysł to nasza wielka tajemnica i fascynacja, to on decyduje o każdym wyborze, o tym kogo lubimy, co nam smakuje i sprawia przyjemność.

👉 Autor porusza zagadnienia dotyczące naszego mózgu. Skupia się na neuronauce, pokazując jej olbrzymie osiągnięcia. Co czyni nas racjonalnymi – i dlaczego tak często jesteśmy irracjonalni? W jaki sposób widzimy w trzech wymiarach? Co powoduje, że jesteśmy szczęśliwi, przestraszeni, gniewni, pełni obrzydzenia lub seksualnie podnieceni? Dlaczego zakochujemy się?

IG: Czytomanka

👉Książka zdecydowanie poszerza horyzonty. Tematy są niezwykle ciekawe, można sporo się dowiedzieć. Autor potrafi przedstawić trudny temat w zrozumiały sposób, co jest olbrzymim plusem. Warto poznać szerzej działanie naszego umysłu- zdecydowanie. Autor pokazuje jak człowiek niewiele jeszcze wie o działaniu naszego umysłu.

❗Ocena: 8/10

Tabula rasa. Spory o naturę ludzką
Steven Pinker0
Okładka ksiązki - Tabula rasa. Spory o naturę ludzką

Steven Pinker omawia moralne, emocjonalne i polityczne zabarwienie pojęcia natury ludzkiej we współczesnym świecie. Próbuje odtworzyć bieg...

Racjonalność: co to jest, dlaczego jej brakuje, dlaczego ma znaczenie
Steven Pinker0
Okładka ksiązki - Racjonalność: co to jest, dlaczego jej brakuje, dlaczego ma znaczenie

W XXI wieku ludzkość osiąga nowe wyżyny naukowego zrozumienia świata - a jednocześnie wydaje się tracić rozum. Jak to możliwe, że gatunek, który w niecały...