Jak lepiej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych

"Jak lepiej myśleć" to zbiór przydatnych wskazówek dla osób nadwydajnych mentalnie i analizujących bez końca dotyczących codziennego życia w społeczeństwie.

Informacje dodatkowe o Jak lepiej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych:

Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 2019-11-13
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Je pense mieux. Vivre avec un cerveau bouillonnant, c'est possible !

Kup książkę Jak lepiej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych

Jak lepiej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych - opinie o książce

Okładki książek są przeurocze. Mogłabym się na nie patrzeć godzinami. Jednak w książkach, a tym bardziej w poradnikach liczy się treść, a nie okładka.

Druga część dla nadwydajnych na pewno posiada więcej rad. Bardzo spodobał mi się rozdział o pewności siebie oraz porównanie jej do wańki- wstańki. Podrozdziały z radami jak wzmocnić swoją pewność na pewno wykorzystam.

Na szczęście tutaj nie znalazłam dziwnych zdań o winnych ofiarach czy o homeopatii. Mniej było też zdań krytykujących psychiatrów.

A w ogóle, tak poza tematem to dziwnie się czyta książkę, w której autorka krytykuje psychiatrów, psychologów a sama jest po prostu mówczynią i trenerką w zakresie komunikacji... chyba bym się nie dogadała z autorką, bo mamy odmienne spojrzenie na świat. I to wcale nie ze względu, że należymy do innych kategorii... A poza tym, czy to nie byłoby piękne, gdyby ludzi można było podzielić tylko że względu na trzy grupy? Ty jesteś manipulatorem, on normalnie myślącym, a tamten nadwydajnym. ? Ile to by ułatwiło. A przecież ludzie są bardziej skomplikowani i bardziej różnorodni.

Szczerze i oczywiście subiektywne oceniam tą książkę lepiej niż poprzednią . Więcej rad, które mogę wykorzystać, mniej fragmentów, po których miałam w głowie"WTF". ?

Jest zdecydowanie lepiej, choć wciąż miałam w ręku lepsze poradniki.

Teraz zabiorę się za trzecią, którą zakupiłam i wrócę tu z ostatnią recenzją książek Christel Petitcollin.?

Książka nie należała do najłatwiejszych pozycji. Ale jako osoba wysokonadwrażliwa czytając ją odnalazłam i zrozumiałam siebie. Niestety myślę ze dla wielu osób może być to nudna książka

Jak nie dać sobą manipulować
Christel Petitcollin0
Okładka ksiązki - Jak nie dać sobą manipulować

Kolejny poradnik autorki bestselleru "Jak mniej myśleć". Każdy z nas może stać się ofiarą manipulatora, a w szczególności osoby nadwydajne mentalnie -...

Jak mniej myśleć
Christel Petitcollin0
Okładka ksiązki - Jak mniej myśleć

Za dużo myślę.Moi bliscy mówią, że jestem zakręcona i że zadaję sobie za dużo pytań.W mojej głowie stale coś się kłębi – czasem marzę o tym...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska